Publikuar me datën: Sun, Oct 23rd, 2011

Te kujtojmë në 140 vjetorin e lindjes o Atë Gjergj Fishta -Poezi Nga;Lek Mrijaj

Te kujtojmë në 140 vjetorin e lindjes o Atë Gjergj Fishta
Sot me 23.Tetor.2011 – plotë 140 vjetë
Atë Gjergj Fishta ka ditëlindjen e vertetë
një kritik,studjues,atdhetar dhe misionar
ishte Homeri ynë i dytë Shqiptar.

E patem fatim te kemi një Atë legjendari
me shpirt dhe me zemer te një Shqiptari
gjithmonë ishte ne kushtrim te atdheut
aty ku e thërriste zëri i Skenderbeut.

Ishte i pari Shqiptar me litar ne bel
një kandidat i shënjt për çmimin Nobel
krenari për nderin e tij të Ilirisë
për bashkimin e trojeve të Shqipërisë.

Një politikan studjues deputet akademik
me vlera te larta pjekurie kombetare
krenari e jonë e gjallë Iliriane
edhe një figurë e gjallë Europiane.

Ishte koka e shqiponjes dykrenare
dhe autori i Lahutes së Malcisë…
krenohuni për ketë burrë të madh
nderi i kombit dhe i Shqiptarisë.

Bashk me Gurakuqin,Frasherin e Ded Gjo’Lulin…
ne kushtrim n’kuvend te Hotit
aty betoheshin para nderit të kombit dhe ZOTIT
për bashkimin e trojeve Shqiptare të Kastriotit.

E kujtojmë 140 vjetorin e lindjes të Atit tonë Shqiptar
me zemer dhe shpirt lavdi nderit ZOTIT jemi krenar
ne ty perkulemi dhe lutemi për komb dhe Iliri
bashkoji trojet Shqiptare veq me një Shqipëri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close