Publikuar me datën: Tue, Oct 18th, 2011

TË BËHEMI BASHK TA RUAJMË KËTË SHQIPTARI Nga;Lek Mrijaj

TË BËHEMI BASHK TA RUAJMË KËTË SHQIPTARI

Nga;Lek Mrijaj

O Vëllezerit e mi Shqiptar të një gjaku
mos ta humbim rrugën nga sokaku
mos ti humbim miqët tanë nderkombëtar
të lutemi për ta qe na çliruan dhe të jemi krenar.

Na ndihmuan në luftë për liri
të çlirohemi nga ajo e egër barbari
qe na vrau dhe sundoj n’ketë Dardani
t’bëhemi bashk ta ruajmë ketë Shqiptari.

Pse perçahemi tash kur jemi të lirë
të punojmë dhe të gjëjmë një zgjidhje te mirë
me e mira nder te mira në ketë liri
është bashkimi i trojeve me një Shqipëri.

Edhe dëshmoret dhe martirët u flijuan per Dardani…
i shkelim i perbuzim kjo është një turp dhe tragjedi
do të na mallkojnë një ditë gjaku dhe ZOTI
ju te mjerë po e shkelni unitetin e Kastriotit.

Pse nuk zbatojmë thirrjen e Konicës
‘Muhamedanë shqiptarë, bashkohuni me vëllezërit te krishterë,
bashkohuni për të mirën e kombit tonë!’
që te jemi të lumtur pergjithmonë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close