Tag archive for ‘vran’
By koshtovalia On Wednesday, May 15th, 2013
0 Comments

Botohet bilanci zyrtar i Luftës së Kosovës: 11 840 të vrarë

Katërmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, vijnë shifrat zyrtare mbi pasojat e këtij konflikti të përgjakshëm. “Krimet e Serbisë në Kosovë 1998-1999”, “Krimet e Serbisë ndaj More...

By koshtovalia On Friday, May 3rd, 2013
0 Comments

Shqiptarët në Maqedoni përkujtojnë dëshmorët e UÇK-së

Në fshatin Sllupçan u përkujtua 12 vjetori i fillimit të konfliktit të armatosur në rajonin e Karadakut të Kumanovës, mes Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe Forcave Maqedonase të Sigurisë, që çoi në More...

By koshtovalia On Tuesday, April 30th, 2013
0 Comments

Historia e tre luftëtarëve shqiptarë, të vrarë në Siri

Vlora ishte qyteti i lindjes, ndërsa Damasku, shtëpia e tij. Jeta e Ermal Xhelos, 35-vjeçarit të pasionuar pas kulturës siriane ishte e ndarë për 9 vjet mes dy botëve, deri në zgjedhjen fatale: luftë deri More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close