Tag archive for ‘2c i’
By koshtovalia On Sunday, September 29th, 2013
0 Comments

Vetëvendosje: Ndërhyrje e paligjshme dhe kundërkushtetuese e OSBE-së

Prishtinë, 29 shtator – Marrëveshja Thaçi-Daçiq, përveç dëmeve që solli në lidhje me sistemin e drejtësisë dhe atë të buxhetit të shtetit, ka prekur rëndë edhe funksionimin e institucioneve More...

By koshtovalia On Saturday, June 8th, 2013
0 Comments

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Deputeti i PDK-së, Hydajet Hyseni e mbështetë kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në iniciativën për themelimin e subjektit të ri politik. Ai nuk ka përjashtuar mundësin që ti bashkohet subjektit More...

By koshtovalia On Saturday, June 1st, 2013
0 Comments

Zeneli, i lumtur që u ftua nga Finlanda

Mesfushori kosovar, Erfan Zeneli është ndarë i lumtur që është përfshirë edhe zyrtarisht në listën e publikuar të premten nga trajneri i Finlandës, Mixu Paatelainen. Për mesfushorin e Helsinkit kjo More...

By koshtovalia On Saturday, April 27th, 2013
0 Comments

The New Yorker: Trafikimi i organeve, dëshmitarët gënjeshtarë patologjikë

Revista prestigjioze amerikane, The New Yorker, e sjell një shkrim të gjatë rreth akuzave të bëra nga Dick Marty për trafikim të organeve në Kosovë. Dëshmitarët e prokurorisë serbe portretohen si rrenacakë More...

By koshtovalia On Wednesday, March 6th, 2013
0 Comments

Jahjaga, Thaçi e Lushtaku, nuk shkojnë në familjen Jashari

Prej delegacioneve të shumta qe kanë bërë homazhe në Prekaz, të mërkurën, vetëm delegacionet të cilave iu kanë prirë presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe More...

By On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

Ahmeti: Mos u merreni me sharje, i vogli shan i madhi fal.

Ahmeti: Mos u merreni me sharje, i vogli shan i madhi fal Shkup, 19 shkurt – Lideri i BDI-së Ali Ahmeti vlerëson se Bashkimi Demokratik për Integrim nuk është vetëm një parti politike, por është More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close