Publikuar me datën: Mon, Oct 31st, 2011

Sulmohet KFOR-i në veri

Dy automjete të KFOR-it janë sulmuar me gurë nga një grupi i personave të paidentifikuar në veri të Mitrovicës, njofton Policia e Kosovës.

 

“Rasti është raportuar rreth orës 18:00min, të ditës së djeshme, në rrugën “Anke Spajiq”, përkatësisht në udhëkryq të rrugëve që dërgojnë drejt Zveqanit të vogël, në veri të Mitrovicës, ndërsa patrulla policore e stacionit veri në Mitrovicë, ka kuptuar se bëhej fjalë për dëmtim të dy automjeteve zyrtare të MSU të KFOR-it Austriak. Dy automjetet zyrtare të KFOR-it, kanë pësuar dëme materiale, thyerje të xhamave anësor dhe të një retrovizori, derisa të njëjtit ishin në qarkullim dhe ishin sulmuar me gurë nga një grup i së paku 5-6 personave, të moshës rreth 15-16 vjeçar.Veç dëmeve materiale të regjistruara, nuk është raportuar për të lënduar.”, thuhet në një njoftim.

Rasti është kualifikuar si vepër penale dhe policia po bën hetimet e nevojshme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close