Publikuar me datën: Sat, Dec 4th, 2010

Sulmohet ambasada e Kosovës në Paris

Prishtinë, 4 dhjetor (E plotësuar) – Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi se Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris është sulmuar në orët e vona të së premtes nga huliganë, të cilët kanë dëmtuar pllakën zyrtare të ambasadës, duke shkruar simbole dhe parulla serbe.

Zëvendësministrja Vlora Çitaku, në një prononcim për Radion Evropa e Lirë, e ka dënuar këtë akt vandalizmi kundër përfaqësisë së Kosovës në Paris.

MPJ njofton se tashmë po kryhen hetimet nga policia franceze, ndërkohë që dyshohet se akti është kryer nga pjesëtarë të komunitetit serb.
Në një deklaratë të Ambasades së Republikës së Kosovës në Paris lidhur me sulmin thuhet :
Ky është akt i përdhosjes së stemës së Republikës së Kosovës dhe njëkohësisht akt vandalizmi e rrugaçërie politike kundër përfaqësisë zyrtare të Republikës së Kosovës në Paris.
Ambasada e Republikës së Kosovës ka kërkuar nga autoritetet franceze ndërmarrjen e masave të zakonshme në këto raste. Organet e hetuesisë së policisë franceze kanë bërë këqyrjen në vendin e ngjarjes dhe pritet që autoritetet franceze të shtojnë masat e sigurisë përreth ambasadës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close