Publikuar me datën: Fri, May 13th, 2011

Stefanoviq përballë Deklaratës Kushtetuese

Prishtinë, Vetëm flamuri i Kosovës dhe Deklarata e Pavarësisë mund të duken afër Borko Stefanoviqit në takimin me Edita Tahirin, në foton zyrtare që e ka qarkulluar qeveria. Por, aty diku përtej, ka qenë edhe flamuri i Serbisë, për ta kompletuar karakterin “shtetëror” të vizitës.
Pohimin e ka bërë në emisionin Interaktiv të KTV-së, zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, e cila e ka vlerësuar si shumë të rëndësishme vizitën e Stefanoviqit dhe si nisje të njohjes së Kosovës nga Serbia.
Flamuri i Serbisë nuk duket në foto, por zv/kryeministrja thotë se ka të tjera foto që tregojnë praninë e flamurit serb. Tahiri e ka arsyetuar protestën e Vetëvendosjes, duke thënë se ka qenë reagim i natyrshëm ndaj gjenocidit që ka bërë Serbia në Kosovë.
Kryenegociatorja kosovare ka shprehur bindjen se dialogu është në të mirë të Kosovës, dhe se do të përfundojë me njohjen e Kosovës nga Serbia, pasi që ajo, sipas Tahirit, nuk mund të hyjë në BE pa arritur marrëveshje me Kosovën. Dialogu do të vazhdojë javën e ardhshme në Bruksel.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close