Publikuar me datën: Fri, Oct 21st, 2011

Stefanoviq i quan të parealizueshme shumë kërkesa të serbëve

Beograd, 21 tetor – Negociatori serb Borko Stefanoviq i ka vlerësuar si të parealizueshme shumicën e kërkesave me të cilat kanë dalë kryetarët ilegalë të komunave veriore. Ai ka thënë se është e pamundshme që të ketë bisedime nën ombrellën e OKB-së  dhe që me Kosovën të merret Këshilli i Sigurimit.

‘Shumë prej kërkesave të bërë në atë mbledhje janë jo-reale dhe paraqesin qëndrime politikë të Partisë Demokratike të Serbisë (e Vojislav  Koshtunicës), dhe të Partisë Përparimtare Serbe (Tomislav e Nikoliqit). Ata duhet të mendojnë se si të mundësohet furnizimi i KFOR-it që do të zvogëlonte tensionet.

Zgjidhja për Jarinjën dhe Bërnjakun është afër”, ka thënë Stefanoviq për gazetën “Politika” duke pohuar se Serbia nuk mund të fitojë duke e çuar çështjen në Këshillin e Sigurimit për shkak të vetos së shteteve që e kanë njohur pavarësinë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close