Publikuar me datën: Wed, Jul 27th, 2011

Stefanoviq: Fitore e Prishtinës

Jarinje, 27 korrik – Pas kësaj që ka ndodhur, mund të them vetëm se Prishtina ka fituar qtë që pikërisht e ka dashur, tha në Jarinje shefi i grupit negociator të Beogradit, Borisllav Stefanoviqq, dhe ka shtuar se “para nesh është një natë e gjatë përplot pasiguri”, transmeton KIM radio.

“Kjo që ka ndodhur është vepër e ekstremistëve dhe sigurisht nuk do të ndihmojë në përpjekjet që problemin ta zgjidhim ashtu si kemi dashur ne”, ka vlerësuar Stefanooviq.

Në këtë pikëkalim ne është dashur sot të zhvillojmë rundin e ri të bisedimeve me gjeneralin Bühler, ka shtuar ai, duke vlerësuar se bisedimet kanë qenë në prag të arritjes së marrëveshjes përfundimtare.

“Pas kësaj që ka ndodhur, mund vetëm të them se Prishtina ka fituar pikërisht atë që ka dashur. Para nesh është një natë përplot pasiguri”, ka theksuar Stefanoviq.

Ai ka apeluar në të gjithë njerëzit që të përmbahen nga çfarëdo lloj dhune.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close