Publikuar me datën: Thu, Jun 17th, 2010

Sot Sejdiu në Malavi, e Thaçi në Bruksel

Prishtinë, 17 qershor – Kryeministri Hashim Thaçi, i cili ndodhet në vizitë dyditore në Bruksel,  ka thënë se në prag të vendimit në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë, Kosova ka intensifikuar aktivitetet dhe konsultimet me vendet mike. Sipas tij, pas mendimit të GJND-së do të rritet numri i njohjeve. Këtë komente shefi i qeverisë i ka bërë në mbledhjen e Qeverisë ku njoftoi kabinetin për vizitën që do ta ketë në Bruksel. Ai ka thënë se atje do të kërkojë nga BE-ja t’i dorëzojë Kosovës udhërrëfyesin për vizat dhe paralajmëroi nënshkrimin e marrëveshjeve për tregti ndërmjet Kosovës dhe vendeve të BE-së. Thaçi theksoi se do të takohet me zyrtarët e lartë të BE-së, si dhe sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen.
Ndërkohë edhe presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu  është nisur për një vizitë treditëshe në Malavi. Presidentiu Sejdiu do të takohet me homologun e tij, presidentin e Malavit si dhe me kryesuesin e Unionit Afrikan, Bingu Wa Mutharika, në kryeqytetin Lilongve. “Dy presidentët do të donin të gjenin mënyra për t’i përforcuar marrëdhëniet në mes të dy vendeve”, citohet të ketë thënë shefja e diplomacisë së Malavit, Eta Banda.
Republika e Malavit ndodhet në Afrikën e Jugut dhe ka njohur shtetin e Kosovës në dhjetor të 2009.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close