Publikuar me datën: Wed, May 4th, 2011

Sot pritet të takohen Ahmeti e Thaçi

Shkup, 4 maj – Në Shkup sot pritet takimi midis kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, dhe atij të PDSH-së, Menduh Thaçi, njofton INA.
Ky takim, spas këtij burimi, pritet të bëhet në mesditë dhe do të zhvillohet në prani të ambasadorit amerikan në Maqedoni, Filip Riker, ambasadorit të BE-së, Peter Sorensen, dhe atij të Shqipërisë, Arben Çejku.
Takimi u paralajmërua dje nga ambasada shqiptare në Shkup, ndërsa burime partiake njoftojnë për agjencinë e lajmeve INA se bëhet fjalë për takim në kuadër të përpjekjeve që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 5 qershorit të mos përsëriten incidentet zgjedhore të viteve të mëparshme.
Bashkësia ndërkombëtare i ka dhënë të gjitha sinjalet se toleranca do të jetë zero ndaj parregullsive në procesin zgjedhor të 5 qershorit. Takimi i fundit mes dy liderëve është realizuar dy vite më parë, pak para fushatës së zgjedhjeve komunale dhe presidenciale.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close