Publikuar me datën: Tue, May 10th, 2011

Si dhe pse e keni zgjedhur partine politike qe perkrahni?

Nga;Lek Mrijaj
  • Duke marr shkas nga ngjarjet qe po ndodhin ne vend ky është mjerim , protestat e ndryshme qe jane bere me njerez te sjellur nga te gjitha anet te transportuar , qe kane interes apo qe nuk kane fare , si dhe duke lexuar komente te ndryshme ne virtualitet rreth politikes ne Shqiperi,Kosovë,Iliridë… doja t’ju pyesja:
  • Cfare ju ka shtyre te beheni perkrahes te nje partie politike dhe jo te nje tjetre qe percakton unitetin kombetar te partive politike Shqiptare ?
  • A e keni idene se cili eshte plani i partise suaj per ta nxjerr vendin nga kriza qofte kjo plotike , ekonomike, sociale, shendetesore…? apo jeni futur pa menduar fare pra ku kjo shkon per interesa te njerzve karieristë qe interesin personal e kanë mbi intresin kombetar ,jo o vllëzer analizoni dhe logjikoni se pa unifikim te faktorit politik kombetar do te jemi te fundosur ne fund te pusit dhe do te bluani ne mullirin e armiqeve tanë te kombit .
  • Kur shkoni dhe votoni, a votoni per kandidatin e zones suaj apo per partine qe ai/ajo perfaqeson? dhe pse votoni per të nuk mendoni fare per interesin tuaj kombetar i cili është jetik sot o kurrë per bashkimin e kombit Shqiptar.
  • A jeni takuar ndonjehere me deputetin e zones suaj?dhe pse nuk jeni takuar a e shihni se ju kanë mashtruar vetem sa per tua marrë voten ku mbeten premtimet qe ju premtuan ku mbeti populli Shqiptar te cilin e kanë perqarë dhe shkaterruar me premtime boshe.
  • Te medojmë te gjithë se bashku te bashkuar unik pa perqarje nderpartiake-nderfetare – klanore-fisnor ti kapecejme edhe kesaj radhe keto kriza vetem te bashkuar mund ta qojmë vendin Shqiperin,Kosoven,Iliriden… perpara te bashkuar dhe te integruar drejt ne unionin euroatlantik .

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close