Publikuar me datën: Sat, Apr 23rd, 2011

SHUME MOTE ‘’P A SH K E T ‘’ ME SHËNDET DHE LUMTURI,DASHURI,PAQE DHE RIBASHKIM KOMBETAR –SHQIPERIA NATYRALE

Nga;Lek Mrijaj

Te nderuar Shqipëtar te dashtur – vllezer ngado ku jeni dhe ku jetoni-punoni ne Shqipëri,Dardani dhe ne te gjitha Trojet Shqiptare me lejoni qe perzemersisht me shpirt dhe nga zemra ime te ju uroj festen e RINGJALLJES SE JEZU KRISHTIT-PASHKET – PER SHUME MOTE ME SHËNDET DHE LUMTURI,DASHURI,PAQE DHE RIBASHKIM KOMBETAR-SHQIPERIA NATYRALE .

Pra le te jenë këto PASHKE ditë gezimi hareje ne vatrat tuaja familjare,miqësore dhe farefisnore te ngrohta,festë e bashkimit te shpirterave te ndarë nga njeri tjetri.

Te nderuar vllezerit e mi Shqiptar le ti falim njeri tjetrit zilit-inatet nderpartiake ne te gjitha trojet Shqipatre… dhe ti kthehemi dashurisë mirëkuptimit respektit vëllazeror ndaj njeri tjetrit  ashtu siq kemi pasur tradite kombëtare prej kohes se GJERGJ KASTRIOTIT-SKENDERBEUT deri ne ditet e sotme , le te jetë kjo ditë feste edhe per familjet e ndara  nje dite paqe dashurie dhe bashkimi.

Sot ne familjet tona Shqiptare kemi familje te plagosura nga plaga e shkaterrimit armiqesive  te shume familjeve tona prandaj le te jenë keto ditë paqe dhe  te bashkohen e te falin gabimet e nejri tjetrit dhe te mos lenë femijë me zemer te plagosur-armiqesie   me mungesen e njerit prind  sepse per ne Shqiptaret ne shekuj familja eshte gjeja me e shtrenjet she SHENJET  ndaj mos te harrojme kete tradite  te mirë ta kultivojmë atë qe na e lanë te paret tanë.

Mos harroni se ne qdo rast gjenden ura bashkimi ,gabimi është njerzor  e falja është hyjnore andaj kthehuni me ftyre nga ZOTI DHE  JEZU KRISHTI I RINGJALLUR  o sot o kurrë ne ketë ditë feste te kthejme edhe koken  nga skamnori ai i cili nuk ka me qfarë te ushqejë femijet e tij te gezoi edhe ai si ti si unë dhe si te gjithë jetimet te jenë nje nga obligimet tona sepse edhe ata duan dashurin dhe respektin te mos ngurojme dhe ta fillojme ne ketë dite feste madhore PASHKEVE  ta vazhdojme duke ia lene vetes si detyre dhe si obligim qe te jem perëhere pranë tyre duke ju ndihmuar sado pak ne keto kohe te veshtira ku mireqenia socila e është veshtiresuar dhe ka kaluar kufijt e nën-normales.

Le te gezohemi  te gjithe se bashku  sepse ne Shqiptaret  te gjitha festat qofte kombetare dhe ato fetare  i kemi bere gjithmon bashke te bashkuar  dhe keshtu le te vazhdojme edhe me tej kete tradite te mrekullueshme kombetare te jemi larg atyre ne urrejnë dhe qe duan te na perqajne sepse te bashkuar unik i bejme ballë te gjitha sfidave te cilat i kanosen kombit tonë dhe BASHKIMI KOMBETAR DO JETË SHUMË SHPEJT I REALIZUAR PER NE SHQIPTARET.

QOFTE I BEKUR KOMBI SHQIPTAR NE JETE TE JETEVE.
GEZUAR DHE PER SHUME MOT PASHKET.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close