Publikuar me datën: Mon, Dec 20th, 2010

Shqiptari udhëheq Këshillin komunal të Lohfelden në Gjermani

Lohfelden , 20 dhjetor – Kërçovari 46-vjeçar, Fatmir Alili, gjithnjë e më tepër është duke pushtuar zemrat e gjermanëve. Në mbledhjen e këshillit komunal të qytezës Lohfelden, në Gjermani, ai është zgjedhur për kryetar të këtij këshilli. Sipas web portalit “XXL nachrichten”, ai e ka zëvendësuar ish-kryetaren Marie-Jose Kuhn, e cila për dhjetë vite me radhë kishte këshilluar të huajt. Fatmir Alili, ndër të tjera u zotua se do ta shtojë bashkëpunimin në mes të huajve dhe gjermanëve, si dhe prioritet i tij do të jetë bashkëpunimi me shkollat lokale.
Kohë më parë, Fatmiri iu kishte kundërvënë ashpër politikanit Thilo Sarazin për një deklaratë  se kinse feja islame pengon integrimin e të huajve.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close