Publikuar me datën: Thu, Sep 15th, 2011

Shqiptarët në veri të ngujuar, shkolla dhe ambulanca të mbyllura

Mitrovicë, 15 shtator-Shqiptarët e veriut të Mitrovicës kanë mbetur të ngujuar në shtëpitë e tyre në veri kanë njoftuar burime të gazetës. Të enjten në mëngjes as shkolla e as ambulanca në ‘Kodrën e Minatorëve’ nuk janë duke punuar për arsye të pamundësisë së shkuarjes së mësimdhënësve dhe mjekëve. Gjithashtu nuk ka qarkulluar as autobusi për në këtë lagje. Ndërsa banorët e tri fshatra shqiptare që gjinden në komunën e Leposaviqit  të enjten në mëngjes kanë arritur nën Mitrovicë nën përcjelljen e policisë së Zveçanit. Kemi kaluar pa probleme tërë rrugën edhe pse kishte shumë barrikada të vendosura por njëri shirit ishte i lirë ka thënë një banor i Koshtovës së Vllahisë me kushte të anonimitetit nga frika se gjatë kthimit serbët mund të hakmerren. Sipas tij kur kemi ardhur te barrikada që është vendosur te shkolla teknike dy persona serbe në tuta kanë ndalur autobusin duke i kërkuar dokumente ngasësit ndërsa policia e Kosovës nuk ka guxuar të reagojë, ka thënë burimi

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close