Publikuar me datën: Sun, Sep 18th, 2011

SHQIPTARË SHTRIJENI DOREN E PAJTIMIT

SHQIPTARË SHTRIJENI DOREN E PAJTIMIT

Nga;Lek Mrijaj.

SHQIPTARË pash ni ZOTIN, shtrijeni doren e pajtimit
bashkohuni tok me njeri tjetrin keshtu e kerkon besa e kushtrimi
per hire t’armiqëve,tradhëtarëve dhe korbave te zi
të bahemi bashkë sikur kerkon shqipja ribashkim me Shqipëri.

Kjo mortajë sëmundje korbë’zezë banë perçarje permes fesë
a e shehni more ju Shqiptar kush po hedh barotë në zjarrë
se një fe e të gjithë njerzimit tek nji ZOT e ka shpëtimin
besimi ynë është tek Iliria ribashkimi dhe mbarë Shqipëria.

Kemi një gjuhë,gjak,dhe kultur me një atdhe
ska rëndësi çfarë feje ke e kemi lokën tonë Arbërore
mos tia luajm dheun n’kto vorre meu perça kurr nuk guxojmë
se vorret e të parëve na mallkojnë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close