Publikuar me datën: Mon, Jan 3rd, 2011

SHARLLATANIZMI SLLAV DHE INFLUENCA E TYRE NDAJ ETNIKUT SHQIPETAR SHEKULLI 21

SHARLLATANIZMI SLLAV DHE INFLUENCA E TYRE NDAJ ETNIKUT SHQIPETAR SHEKULLI 21

Shkrimin e pregaditi:Mersel Ismaili/Gostivari

TE MASKUARIT PA MASKA DHE MBESHTETSIT E TYRE

EKS PROKURORJA E ZVICRES DHE EKS PROKURORJA E GJYGJYT NDERKOMBETAR CARLA DEL PONTE(Carla del Pontijeviq)

dhe deputeti i Parlamentit Europian po ashtu Zvicran DICK MARTYN(Dick Martinoviq-me gjyshen serbe)!

SENZACION I SPONZORUAR NGA QARQET TE DESHTUARA SERBOSLLAVE-SERBOMADHE DHE QARQET E INKORPORUARA GREKO-HELENE-GREKOMADHE VEPRIMET SHUM DIMENZIONALE NE TENTIMIN E SHKATRIMIT TE IDENTITETIT SHQIPETAR, PO ASHTU INTERFERIM NE QESHTJEN E BASHKIMIT KOMBETAR SHQIPETAR!

NE MBRAPASKEN EDHE SHTETET MIKE TE SERBIS BASHK ME SHUM DASHAMIRES TE TYRE!

QUISLINGU I KOMBIT SHQIPETAR ULSET DHE LEKU I LEHT, TRADHETIA MA E MADHE ESHTE VETE PERQARJA SHKAKU I UDHEQJES TE LEKUT.,.TE ISHTE SHKAKTAR KOMBI DO ISHTE NJI FITORE E MADHE PO ME KEQARDHJE MUND TA VLERSOJ SE LUFTOJN PER TA UDHEQUR LEKUN JO PERPARIMIN E KOMBIT, KJO ESHTE EDHE KOHA E DUHUR PER VEPRIMIN E ANTISHQIPETAREVE ME SHPIFJE…METODA E DICK MARTYT ESHTE E NJEJT SI E CARLA DEL PONTES AJO VEPROJ PARA PAMVARSIMIT TE KOSOVES..AJ VEPROJ NE KOHEN PARA BISEDIMEVE ME SERBIN..MOMENTE TE DUHURA PER KRIJUAR NDARESI DHE NDONJI KRIZ MA TE MADHE;

1. BISEDIMET ME SERBIN JANE DEME I MADHE PER SHQIPETARET-JO NEGOCIATA; SERBIA DUHET TE PERGJIGJET PER GJITHA DEMET 200 VJEQARE NDAJ KOMBIT SHQIPETAR, TE KERKOJ FALJE, TI PAGUAJ DEMESHPERBLIMET E LUFTES DHE LUFTERAVE NDAJ ETNIKUT SHQIPETAR..KURRE HARES!

2. DEME EDHE MA I MADH ESHTE TE HYSH NE BISEDIME COPA-COPA PA ASNJI STRATEGJI, ME NJI EKIP DEFINITIVISHT TE DOBET…MINUSI MA I MADH ESHTE PAREGULLSIA NE ZGJEDHJET NE REPUBLIKEN E KOSOVES ME SHUM NGECJE NE GJITHA ASPEKTE E MUNDSHME TE ORGANIZIMIT DHE INKORPORIME TE LLOJ-LLOJ GRUPEVE..NUK ESHTE GJITH KJO EDHE AQ FUNDAMENTALE SA JANE NDARESIT SHKAKU I KETYRE AKTEVE TENDENCIOZE POTHUAJ SE NGA GJITH SPEKTRI POLITIK ME PERJASHTIMIN E DISA PARTIVE PAK MA TE VOGLA!

3. RIVALITETI I SMURE NE SPEKTRIN POLITIK SHQIPETAR, SMURJA DHE DESHPRIMI I KOMBIT..HUMBJA E VETEBESIMIT NE TE ARDHME..

SHUM POLITIKAN SHQIPETAR SHKOJN EDHE MBI VETEN JO VETEM MBI KOMBIN VETEM E VETEM PER TU ULUR NE VENDIN E DUHUR TE UDHEQJES! MADJE EDHE ME SHANTAZHE DESHPRUSE NDAJ OPCIONEVE TJERA DHE PERSONAVE RIVAL…SHANTAZHI SHKON AQ LARGET SE NJERZIT I QUAJN TRADHETAR E KRIMINEL PA BAZA PA MOS ME MENDUAR SE DIKUSH NGA NJERZIT E RENDOMT MUND TA KUPTOJ GABIMISHT DHE TE BEJE NDONJI VEPRIM ME PASOJA TE KCIJA, MADJE EDHE ME VRASJE-ATENTAT NDAJ DIKUJT SHKAKU I SHATAZHEVE TENDECIOZE NDAJ NDONJI PERSONI RIVAL I NDONJI OPCIONI POLITIK, KJO ESHTE TREGUES SE NE POLITIKEN TON SKEMI KUADRO TE MIREPREGADITURA PER UDHEQJEN E KOMBIT PO PER UDHEQJEN E BAJRAKUT PA MARE PARASYSH QMIMIN E MBRITJES TE KETI QELLIMI!

Kjo pike eshte edhe ma e dhimbshmja ne gjith kete aspektin e mundesimit te veprimit te sherbimeve antishqipetare, fajtoret ma te medhej jane politikanet!

4. IMUNITETI I DEPUTETIT ; SIGURIM PER CARLA DEL PONTE DHE DICK MARTYN PER SHPIFJET ANTISHQIPETARE TE CILLET EDHE NE KETE RAST KAN PUNUAR NE KOORDINIM TE NGUSHT BASHK ME NJI GRUP NJERZISH TE CILLET POASHTU PUNOJN PER INTERESAT RUSE NE EUROP DHE NE SHBA..PO TA SHIKONI MA MIRE KETE TENTATIV DO SHIFNI SE E VLERSOJ ME TE DREJT..NE NJI MOMENT PAS PARAQITJES GJITH APARATI SLLAV DHE LOBINGU I TYRE U VU NE OFENZIV POLITIKE POTHUAJ SE NE GJITH GLOBIN..FLAS PER FAKTORIN PAK ORE PAS PARAQITJES…KREJT KY APARAT E KA PAS ME DIJE SE DO DEL KY RAPORT TENDENCIOZ POR EDHE SHUM MIRE KANE QENE TE INFORMUAR ME ZGJEDHJET DHE DESHTIMIN E TYRE..ATA ME KETE KAN DASHT TE BEJNE NDONJI EKCES CIVIL NE VETE KOSOV ME GJITH DEMET TJERA NE BOTE…POR ME GEZON KY FAKT SE SHQIPETARET MBAS VITIT 2004 JANE VETDISU..EDHE VRASJA E SALLKOVIQIT ESHTE BERE NE KETE ASPEKT, VEPRIM I KOORDINUAR NE SHUM DREJTIME!

5. VETE KOMBI SHQIPETAR KURRE MOS TE BIJE NE KURTHIN E DIKUJT PER LUFTEN CLIRIMTARE..E KEMI DESHMUAR SE LUFTA JON KA QENE E PASTER SI LOTI..ASNJERI NGA KETO UDHEQES TE SOTEM SKAN BERE KRIME NE LUFT DHE RETH LUFTES..NESE DIKUSH U KORUPTU PAS LUFTE ESHTE DICKA TJETER PO PER KOHEN E LUFTES TE LAVDISHME NE KEMI QENE VIKTIMAT TE CILLAT JANE MBROJTUR..KETE GJITHMON TA KENI NE VEMENDJE! KRIMINEL I VETEM ESHTE,KA QENE DHE MBETET SERBIA ME SHTETET MIKE SIC JANE SHTETI HELEN DHE PUSHTETI  I ASHTUQUJTUR MAQEDON!

NGJAJSHMERIA E POLITIKES SERBE ME POLITIKEN HELENE DHE VEPRIMI I KOORDINUAR!

1.Fillojm me vitin 1997 ne luften qytetare ne Shqiperi..faktori ma i madhe kan qene sherbimet greko-serbe..lufta ne Shqiperi dhe lufta ndaj Shqipetareve ne Kosov ka qene e koordinuar bashk edhe me sllavomaqedonet..tendenca ka qene shkatrimi total i faktorit shqipetar dhe asimilimi perfundimtar..rethanat ndryshun dhe korem fitore..eshte nji fat i madh se rethanat ndryshun ne te miren e kombit shqipetar!

2. Ngjajshmeria e ngjarjeve tani me atu te 1997 inskenimi i Himares,varezat,pakica e shumzuar greke, shkollat greke,implikimi direkt i agjenturave greke permes kishes ortodokse greke..ne tjetren ane Dick Marty, ne tjetren ane Nikolla Gruevski bashk me presidentin e tanishem maqedonas..ne gjitha drejtimet shtypje politike ndaj neve..ne tjetre ane nji liri e perkoshme me vizat e shpernguljes masive..Europes i mungon popullata e re..Shqipetaret nji popull intelegjent dhe i mirefillt per Europen moderne, militarizimi i Presheves..liri abmnormale ne Veri te Mitrovices dhe ne komunat veriore..ku jemi..ku shkojm..ku ishim..si do ecim?

3. Emri i maqedonis eshte armiqsi e koordinuar ndaj shqipetareve dhe humbjes te identitetit ton..me kto luftera te ashtuqujtura sllavomaqedono-greke ata tentojn ta humbin identitetin Pellazgo-Ilir apo ma mire shqipetar te Maqedonis antike e asgje ma shum as ma pak!

Te dy palet shum mire e din se skan asnji te drejt as morale ndaj maqedonis..prandaj e vlersoj dhe e theksoj se greket dhe sllavomqedonet bashkpunojn shum ngusht me ndermjetsusin; Serbia dhe Rusia po ashtu me nji cop te vogel edhe Bullgaria..prandaj keni kujdes nga ky veprim i koordinuar sllavo-helen!

GREKET DHE SLLAVOMAQEDONET JANE BASHKPUNTOR MOS E NENVLERSONI KETE FAKT..SECILLI NJERI ME NJI SHIKIM TE MIRE TE GJER MUND TA SHOFE KETE FAKT PO TA DOJE TA SHIKOJE MIRE!

Une besoj se kemi mbri ne nji pik shum te dobishme per kombin shqipetar prandaj edhe keto veprime te koordinuara….ky eshte mendimi im dhe poashtu mendim i vertet..keni kujdes te nderuar vllezer dhe motra..secilla strategji ka edhe strategji ose pergjigje te duhur, nese punohet ne kete drejtim keto tentime tendecioze te mirekoordinuara nuk munden te na vine as ngat po momentalisht jane shum ngat…edhe se i kemi vrejtur nuk bejme sa duhet ne shperberjen e tyre!

INTERESI KOMBETAR ESHTE I REZIKUAR POR ME MUNDESI SHERIMI..POLITIKA SHQIPETARE NE GJITH RAJON DUHET TA NDRYSHOJ STRATEGJIN KOMBETARE!

Kerkoj nga politika shqipetare dhe shoqeria civile, organizatat atedhetare te veprojn sa me ma shum koordinim , nga politika pres ta nderprejn friken ne kerkesat tona legjitime per  bashkim kombetar shqipetar …ne nuk lypim asgje te madhe..SHQIPERIA E UZURPUAR ME KONFERENCAT E BERLINIT,PARISIT DHE LONDRES na takon..na kan marre pa asnji pyetje as referendum..ne jemi etniku i ketyre trojeve!

Mos bieni pre propagandes serbomadhe dhe grekomadhe per Shqiperi te Madhe..Shqiperia e Madhe nuk egziston vetem ajo reale, ajo e uzurpuara nga keto konferenca per te cillat kemi fakte ne gjitha aspektet e mundeshme..SHQIPETARET E KERKOJM SHQIPERIN ETNIKE-HISTORIKISHT, KJO NA TAKON KURSE KERKESA MADHISTE KAN SERBET DHE HELENET!

By: Mersel Ismaili

Nga Lubljana; Slloveni ne Gostivar,Peje,Berat; SHQIPERI ETNIKE!

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close