Publikuar me datën: Tue, Nov 29th, 2011

Serbisë i shtyhet statusi i vendit kandidat në BE

Beograd, 29 nëntor – Serbia nuk do të përfitojë statusin e vendit kandidat të BE-së, të paralajmëruar për muajin dhjetor të këtij viti.

Kjo ka ndodhur si shkas i eskalimit të situatës dhe tensioneve në veriun e Kosovës, dhe përfshirjes indirekte të Beogradit. Lajmi i tillë për shtyerjen e vendimit është bërë i ditur nga e përditshmja serbe “Novosti”

“Eskalimi i situatës së fundit në veriun e Kosovës, ka shtuar gjasat që liderët evropian më 9 dhjetor të shtyjnë vendimin për ndarjen e statusit kandidat për Serbinë. Në këtë drejtim është edhe qëndrimi i fortë i Gjermanisë, e cila është deklaruar kundër vendimit të dhënies së statusit të vendit kandidat të BE-së”, shkruan gazeta.

Sipas burimeve që thirren në selinë e BE-së në Bruksel, vendimi mund të shtyhet për muajt mars dhe prill të vitit të ardhshëm

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close