Publikuar me datën: Sat, Dec 3rd, 2011

Serbia ua çon inspektorët barrikaduesve

Qeveria e Serbisë tash e dy ditë ka nisur një “aksion” për heqjen e barrikadave nga rrugët në veri të Kosovës, duke përdorur Inspektoratin e Punës. Zyrtarë të këtij institucioni, të enjten dhe të premten kanë nisur inspektimin e institucioneve publike në katër komunat serbe, për të verifikuar se kush ka dalë në punë e kush jo.

Sipas burimeve të “Zërit” nga pjesa veriore e Kosovës, mësohet se inspektorët kanë kontrolluar të gjithë punëtorët shëndetësorë, ata arsimorë, të bibliotekave dhe të disa institucioneve tjera publike. Sipas këtij burimi, të gjithë ata që nuk janë në vendet e tyre të punës, do të suspendohen nga puna ose edhe mund të përjashtohen.

Ky veprim me sa duket është formë presioni i Beogradit zyrtar për të larguar serbët nga barrikadat, që më pas do të rezultonte edhe me largimin e pengesave nga rrugët.

“Nëse një nëpunës nuk gjendet në vendin e tij të punës, atëherë do të merren masa ndaj tij. Inspektorët do të bëjnë një inspektim strikt, dhe nuk do të ketë kurrfarë tolerimi për askënd që në orarin e punës, të shkojnë t’i ruajnë barrikadat”, ka thënë ky burim i gazetës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close