Publikuar me datën: Thu, May 6th, 2010

Serbia ka propozuar biseda për ndarjen e Kosovës

Bruksel, 6 maj – Përderisa në Kosovë dhe  në Serbi flitet ndryshe se çfarë bisedash do të mund të zhvilloheshin ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, pasi të nxirret mendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, në Bruksel dhe në qendrat e vendeve të Quintit janë alarmuar me propozimin, kësaj radhe të pakamufluar, të Serbisë për ndarje të Kosovës. “Kohës Ditore” nga disa burime diplomatike të vendeve perëndimore i është thënë se në biseda private atyre u është thënë nga “niveli më i lartë në Serbi” se Serbia dëshiron ndarje të Kosovës. Këto burime i kanë thënë gazetës se këtë e kanë dëgjuar hiç më pak se nga ministri i Jashtëm, Vuk Jeremiq, por edhe nga kabineti i presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, që për ta ka qenë ndoshta dëshmia më e mirë se, ndonëse ka dallim në paraqitjet publike ku Jeremiq duket më radikal se Tadiq, sa i përket politikës ndaj Kosovës, Tadiq dhe Jeremiq janë unikë. Në pyetjen e përsëritur disa herë se a kanë thënë udhëheqësit dhe diplomatët serbë se “nuk përjashtohet ndarja”, burimet diplomatike perëndimore janë përgjigjur negativisht duke thënë: “Jo, e kanë thënë shumë qartë, ata duan ndarjen e Kosovës”. (më gjerësisht në numrin e sotshëm të “Kohës Ditore”).

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close