Publikuar me datën: Tue, Dec 20th, 2011

Serbia i han vetë paratë që thotë t’i ndajë për serbët e Kosovës

Beograd, 20 dhjetor – Për serbët në Kosovë gjatë 12 vjetëve të nga buxheti i Serbisë janë paguar 6,2 miliardë euro.

Vlerësohet se një pjesë e madhe e kësaj paraje ka përfunduar në drejtim të panjohur dhe kurrë nuk ka arritur në destinacion, shkruan sot gazeta e Beogradi Press.

Për ç’shuma parash bëhet fjalë, dëshmon shifra se secili nga 100.000 serbët në Kosovë ka mundur të marrë 62.000 euro sikur të ishte marrë vendimi që këto para të shpërndaheshin individualisht dhe jo të liheshin për keqpërdorime. Shifrat thonë se për serbët në Kosovë Serbia në çdo minutë jep nga 960 euro, thotë kjo gazetë.

Këto para, sipas kësaj gazete, janë shpenzuar pa kontroll dhe kryesisht nga njerëz që nuk jetojnë fare në Kosovë. Mjetet më parë paguheshin përmes të ashtuquajturës Qendër Koordinuese ndërsa tani përmes të ashtuquajturës Ministri për Kosovën.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close