Publikuar me datën: Sat, Jul 30th, 2011

Serbët tani në panikë

Prezenca e ushtarëve amerikanë të KFOR-t, të armatosur rëndë, ka shtuar frikën e serbëve që jetojnë në atë pjesë. Mediat serbe raportojnë se banorët lokalë serbë në veri frikohen nga “sulmet” e shqiptarëve dhe KFOR-it.

Në rrugët e bllokuara, në disa raste ka ndodhur që serbët të takohen me ushtarët e KFOR-it, që sipas medieve serbe, paqeruajtësit ishin të armatosur deri në dhëmbë dhe të cilët i kanë kërcënuar serbët se në rast të dhunës, do të përdoret forca.

“Ka frikë tek populli, tek fëmijët, gratë…po presim sulmin e dytë”, ka thënë Dragolub nga Leposaviqi për Kurir, ndërkohë ka shtuar se presin që shqiptarët të mos ndalen me kaq.

Për më tepër, dikush e krahason situatën me bombardimet e 1999-ës.

Pas marrjes nën kontroll të dy pikave kufitare në veri nga KFOR-i, këta të fundit kanë kërcënuar se në rast të tentimit të thyerjeve të këtyre pikave, KFOR-i do të përdorë edhe forcën.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close