Publikuar me datën: Thu, Sep 15th, 2011

Serbë paralajmërojnë rezistencë të armatosur

Mitrovicë, 15 shtator – Radenko Nedelkoviq, i ashtuquajturi kryetar i qarkut të Mitrovicës, caktohet nga shtabi serb i krizës në veri të Kosovës në detyrën për të koordinuar veprimet në mes të faktorit politik dhe grupit serb që janë nën armë në veri të Mitrovicës. Ky vendim është marrë në një takim që ka mbajtur shtabi i krizës në veri të Kosovës, kanë njoftuar burime ndërkombëtare për ‘Koha Ditore’. Sipas këtyre burimeve në këtë takim serbët janë pajtuar të mos lejojnë vendosjen e institucioneve të shtetit të Kosovës në veri të vendit.  Nëse një gjë e tillë ndodh, atëherë duhet të reagohet edhe me armë është thënë në këtë takim. Gjithashtu në këtë takim është kërkuar që KFOR-i dhe EULEX-i të mos bëjnë bartjen e policëve dhe doganierëve shqiptarë për në veri të Kosovës, nëse një gjë  e tillë ndodhë atëherë strukturat serbe në veri nuk do të marrin përgjegjësi, por ajo do të bie mbi KFOR-in dhe EULEX-in ka thënë burimi i gazetës.

Në këtë takim kanë marrë pjesë përfaqësuesit politikë, policorë dhe ushtarakë serbë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close