Publikuar me datën: Thu, Sep 29th, 2011

Selimi: Presioni nuk më largon nga FSK-ja

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Sylejman Selimi ka thënë se nuk po largohet nga drejtimi i kësaj force për shkak të presioneve të ndërkombëtarëve, por për shkak të përmbushjes së objektivave ushtarake dhe për arsye personale.

I pari i FSK-së ka treguar se që nga fillimi i karrierës ushtarake ka pasur bashkëpunim shumë të mirë me KFOR-in dhe NATO-n. Sipas tij, ky bashkëpunim ka ndikuar në ngritjen e kapaciteteve operacionale të FSK-së, si një forcë profesionale dhe me standarde të NATO-s.

Në një intervistë për Epokën e Re, komandanti i FSK-së ka deklaruar se ende nuk ka vendosur sa i përket angazhimit në politikë. Ai ka bërë me dije se tash ka nevojë të pushojë pak dhe të angazhohet rreth disertacionit të doktoraturës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close