Publikuar me datën: Fri, Sep 30th, 2011

S’ka vend për UNMIK as në kufi

Njësitë e KFOR-it, të cilat sot rreth drekës kanë marrë barrikadën në vendkalimin kufitar në jarinje, nuk lejojnë fër tij as përfaqësuesit e UNMIK-ut, “të cilët janë përpjekur t’iu transmetojnë qëndrimet qytetarëve”, raportojnë mediet serbe.

Pika kufitare 1 ka mbetur e mbyllur dhe e rrethuar me tel me gjemba në rrethjin prej afër 500 metrave. Kështu ishte deri në orën 17, kur u hoq barrikada e vendosur nga serbët pas 27 shtatorit. Pas kësaj edhe pjesëtarë amerikanë e gjermanë të KFOR-it u tërhoqën në bazë dhe i lejuan gazetarët deri te teli me gjemba.

Edhe ushtarët grekë të KFOR-it përbrenda telave po i instalojnë pozicionet, kurse prapoa tyre qëndrojnë doganierët dhe policët e EULEX-it, raporton Blic.

Zëvendësshefi i UNMIK-ut, Robert Sorensen ka marrë sot rolin e ndërmjetësit ndërmjet serbëve e KFOR-it në Jarinje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close