Publikuar me datën: Tue, Nov 22nd, 2011

Rusia e Serbia kundër Kosovës, dështon takimi i PABSEC

Tiranë, 22 nëntor – Dështon mbajtja e sesionit të 38-të të Asamblesë së Përgjithshme Parlamentare të Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi, në Tiranë.

Shqipëria, që ka kryesinë e radhës së kësaj organizate, nuk është pajtuar që nga tavolina e delegacionit të Kosovës të hiqet mbishkrimi, ‘Republika e Kosovës’, raporton RTK.

Në një mbledhje me dyer të mbyllura të Byrosë së Asamblesë së Përgjithshme Parlamentare të Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi, dhe më pas edhe të Komitetit Drejtues i përbërë nga kryetarët e delegacioneve të vendeve anëtare, Shqipëria nuk ka rënë dakord me propozimin e përfaqësuesit të Rusisë, që është dhe Sekretar i Përhershëm, për të ndryshuar agjendën e sesionit të Tiranës.

Ndryshe, siç raportojnë mediet, edhe Serbia ka kundërshtuar idenë që Kosova të përfaqësohet me ‘Republika e Kosovës’.

Sipas shefit të delegacionit serb, Aleksandar Vlahoviq, vetëm Shqipëria ka votuar për, një votë ka qenë abstenim dhe të gjitha shtetet e tjera kanë votuar kundër pjesëmarrjes së Kosovës.

Kjo është hera e parë që një seancë e PABSEC të dështojë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close