Publikuar me datën: Wed, Jun 1st, 2011

Rrugët e EULEX-it mbesin të mbyllura, presin marrëveshjen me Beogradin

Zubin Potok, 1 qershor – Zgjidhja e problemit të bllokimit të rrugëve do të varet nga rezultati i takimit Marnak-Bogdanoviq , thonë bllokuesit e rrugëve në veri të Kosovës. Protestuesit serbë, të cilët tash dy javë përmes bllokimit të rrugëve kërkojnë lirimin nga paraburgimi të Jevro Panteliqit, presin që takimi i sotëm, në Beograd, mes ministrit për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, dhe shefit të EULEX-it Xavier De Marnhac, do të rezultojë me zgjidhjen e problemit.
“Edhe sot do të bllokojmë në mënyrë selektive magjistralen Zubin Potok-Ribariq për automjetet e EULEX-it, dhe ato do t’i drejtojmë në rrugën e vetme alternative për në pikën kufitare Bërnjak”, ka thënë Ratomir Bozhoviq, kryetar i Shoqatës së bizneseve në Zubin Potok.
Ai shpreson se temë e bisedimeve mes ministrit Bogdanoviq dhe shefit të EULEX-it Marnhac do të jetë edhe situata në veri të Kosovës, dhe se do të gjendet zgjidhja më e mirë qoftë për suspendimin e komandantëve të policisë, apo burgosjen e qytetarëve për shkak të mospranimit të institucioneve të Kosovës.
“Nga ky takim varet mënyra se si do të veprojmë në të ardhmen”, ka thënë Bozhoviq, duke shprehur vendosmërinë e banorëve të Kollashinit për të mos hequr dorë nga protestat, deri në realizimin e kërkesave të tyre.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close