Publikuar me datën: Fri, May 7th, 2010

Rrihet në burg ish gjeneralin i serbëve të Bosnjës

Londër, 7 maj – I dënuari i Gjykatës ndërkombëtare për krime të luftës në ish Jugosllavi, gjenerali serb i Bosnjës, Radisllav Kërstiq, i cili burgun po e vuan në Britani të Madhe është lënduar sot në një përleshej në burgun e atjeshëm. Si transmeton “Blici”, atë e kanë sulmuar tre të burgosur te fesë islame.
Ministria britanike e Drejtësisë ka konfirmuar për mediat serbe se Kërstajiqi është sulmuar sot në orën 11 e 30 minuta dhe se ai është dërguar në spital. Shtohet se ai nuk është në rrezik për jetën.

Gjenerali Kërstiq ka qenë komandanti i të ashtuquajturit Korpus i Drinës i Ushtrisë së serbëve të Bosnjës dhe ai është dënuar nga shkalla e parë me 46 vjet burgim për gjenocidin në Srebrenicë, por pastaj shkalla e dytë ia ka zbritur dënimin në 35 vjet heqje lirie me arsyetimin se ka ndihmuar në kryerjen e gjenocidit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close