Publikuar me datën: Tue, Sep 20th, 2011

Rexhepi paralajmëron heqjen e bllokadave

Shpërndarjen e porosive nga ana e KFOR-it se duhet t’i heqin bllokadat dhe të lirojnë rrugët, serbët lokal atje duket se nuk i kanë marr seriozisht, pasi ata iu kundërpërgjigjen  me një pamflet tjetër, ku thuhet se nuk janë të gateshim t’i heqin ato.

Si do qoftë Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi, ka deklaruar se gjatë këtyre ditëve autoritetet e Prishtinës do të bisedojnë me  EULEX-in e KFOR-in se si do të zgjidhet situata në veri, përkatësisht se a duhet dhe kur duhet të nis aksioni për heqjen e barrikadave.

“Jeta duhet t’i kthehet normales. Do të bisedojmë me EULEX-n dhe KFOR-in se çka do të bëjmë me barrikadat”, ka thënë Rexhepi për mediat serbe

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close