Publikuar me datën: Sun, Oct 23rd, 2011

Ramushi, fajtor për fjalimin e Jahjages

Fjalimi i Presidentes Atifete Jahjaga në përvjetorin e 12 të PDK-së, në mënyrën si doli, ka qenë lëshim i njërit prej këshilltarëve të saj, Ramush Tahiri. Indeksonline ka mësuar se Tahiri në shumicën e raste i shkruan fjalimet për Presidenten, ndërsa ai ishte autori edhe i këtij të lexuar në përvjetorin e PDK-së. Megjithatë sipas burimit, versioni i parë është përmirësuar dukshëm nga kabineti, por Tahiri në ditën e përvjetorit e ka printuar versionin e parë, të pa korrigjuar duke shkaktuar pakënaqësi tek kolegët e tij dhe vetë Presidentja.

“Tahiri pasi e ka shkruar fjalimin, e ka prezantuar tek kolegët e tjerë. Së bashku edhe me Presidenten, janë bërë mjaft korrigjime. Megjithatë atë ditë, Tahirit i janë përzier versionet duke e printuar vetëm atë të parin, të shkruajtur nga vet ai” ka thënë burimi për portalin.

Më pastaj ishte vonë të reagohej, pasi Presidentja dhe të tjerët e kanë kuptuar se bëhej fjalë për versionin e parë kur ajo ka filluar ta lexonte, duke shkaktuar një tjetër skandal të Jahjagës në mënyrën si iu drejtua PDK-së dhe militantëve të saj.
Radio Zeri i Mitrovices ka provuar gjatë ditës të marr një prononcim nga këshilltari i Presidentes, Ramush Tahiri por ai nuk është përgjigjur në telefon. Megjithatë zyrtarisht kabineti e ka mbrojtur fjalimin e Presidentes duke thënë se ajo do të marr pjesë në gjitha përvjetorët e partive si dhe të gjitha partitë politike kanë merita për vendin.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close