Publikuar me datën: Wed, Feb 9th, 2011

Qeveria, PDK-AKR-Lista Rugova dhe minoritetet

Prishtinë, 9 shkurt – Tashmë është arritur marrëveshja për koalicion mes PDK-së dhe AKR-së. Sipas një zyrtari të lartë të PDK-së, të cilit i referohet ky medium, koalicioni sigurisht do të përfshijë Listën Ibrahim Rugova si dhe minoritetet, ka bërë të diur  RTK, duke iu referuar burimeve të sigurta.
Sipas RTK-së, kjo i bie që koalicioni do të ketë mbështetjen e 65 deputetëve: PDK ka 34 deputetë, AKR ka 8, minoritetet 22 deputetë (pa partinë e Rada Trajkoviqit), si dhe një deputet nga Lista “Ibrahim Rugova”, që është Ukë Rugova.
Ndërsa në orët e pasditës kryeministri Hashim Thaçi ka mbajtur një takim me grupin parlamentar të PDK-së ku i ka njoftuar për zhvillimet e fundit politike.
Sipas RTK-së, pritet që marrëveshja për koalicion të formalizohet deri në fund të javës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close