Publikuar me datën: Tue, Apr 13th, 2010

Prifti i përgjumur shpëton vetëvrasësin potencial

Stokholm, 13 prill – Suedezi, i cili ka bërë një thirrje telefoni SOS, është shokuar kur dëgjoi gërhitjen e priftit, të cilit i tregonte problemet e tij, raporton “Telegraph”.

Suedezi 44-vjeçar e kishte thirr shërbimin SOS të premten, rreth orës 2 të mëngjesit, duke thënë se është “mentalisht i paqëndrueshëm”. Thirrja e tij i është transferuar priftit, i cili ishte përgjegjës për t’i ndihmuar personat me probleme të ngjashme.

Pas bisedës pesëminutëshe, suedezi ka thënë se kishte përshtypje se po i fliste vetes. “Mendova se po merrte ndonjë shënim dhe prandaj e pyeta. Mund të dëgjoja frymëmarrjen e tij të thellë, para se të zgjohej”, deklaroi burri, identiteti i të cilit nuk është bërë i njohur.

Monologu i tij zgjati edhe disa minuta, por kur nuk iu kthye asnjë përgjigje, ai e mbylli telefonin.

Për fat, biseda e tillë e kotë ngjalli zemërimin e tij dhe kjo bëri që t;i kalojë depresioni. Në këtë mënyrë ai largoi mendimin për vetëvrasje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close