Publikuar me datën: Sat, Jun 4th, 2011

Presidentja nuk këshillohet, por urdhërohet?

Prishtinë, 4 qershor – Këshilltarët e presidentes Atifete Jahjaga kanë vendosur të mos i lejojnë gazetarët të pyesin për tema që Shefja e Shtetit nuk mund t’u përgjigjet. Kështu ka ndodhur të premten në Aeroportin e Prishtinës, pas kthimit nga Italia. “Në konferencën për gazetarë, këshilltarët e Presidentes kanë kërkuar disa herë që gazetarët të mos dalin jashtë vijë së temës”, shkruan gazeta Express.
“Ju lus edhe një herë, kolegë të nderum, që t’i përmbaheni temës për të cilën keni ardhur dhe që të mos dalim jashtë saj”, ka qenë kërkesa e zëdhënësit të Presidentes, Arbër Vllahiu. E gazetarët nuk iu kanë bindur lutjeve të këshilltarëve. Presidentja është pyetur për garancitë që ka marrë për mos ndarjen e Kosovës dhe një memorandum të FSK-së, pasi ajo me Kushtetutë është Komandante Supreme, por ajo ka kërkuar ndihmë nga këshilltarët me anë të mimikës. Ata kanë reaguar, duke i dhënë këshilla edhe publikisht. “Këto pyetje kanë dalë jashtë temës për të cilin jeni njoftu”, ka reaguar zëdhënësi Vllahiu, i cili para pak kohësh ka qenë gazetar në BBC, seksioni në gjuhën shqipe.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close