Publikuar me datën: Sat, Sep 4th, 2010

Presidenti Sejdiu dhe ministri Hyseni u nisen për në New York

Prishtinë, 4 shtator – Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe ministri i Punëve t? Jashtme, Skender Hyseni, udhëtuan sot për në New York, ku do të qëndrojnë gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.
Presidenti Sjediu dhe ministri i Punëve të Jashtme Hyseni janë nisur optimistë drejt New Yorkut, me bindjen se do ta fitojnë edhe betejën e radhës politike kundër Serbisë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Ata thanë se bashkë me partnerët ndërkombëtarë kanë bërë punë të mirë që t”i parandalojnë përpjekjet e Serbisë për miratimin e projekt-rezolutës serbe gjatë këtij sesioni.

Presidenti Sejdiu dhe ministri Hyseni kanë përshëndetur njohjen e Republikës së Kosovës nga shteti i Hondurasit dhe njëherit kanë paralajmëruar edhe njohje të reja për shtetin tonë.

Gjatë qëndrimit të tyre në New York, presidenti dhe kryediplomati kosovar thanë se kanë në axhendë takime të shumta me përfaqësues të shteteve të ndryshme, anëtare të OKB-së, me qëllim të lobimit, gjegjësisht, sigurimit të njohjeve të reja për Kosovën.

Të martën delegacionit do t’i bashkohet edhe kryeministri Hashim Thaçi, i cili ndodhet për vizitë në Katar, por për qëllime lotimi në prag të sesionit të Asamblesë së Përgjithshme të KB, ku më 9 shtator pritet të diskutohet rreth rezolutës serbe për Kosovën.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close