Publikuar me datën: Sat, Feb 26th, 2011

Prend Buzhala braktis KD të PDK, shkaku i heqjes së fotos së Nënës Terezë

Publicisti dhe shkrimtari i njohur klinas, Prend Buzhala, përmes një komunikate me shkrim, ka njoftuar se jep dorëheqje nga Këshilli Drejtues i PDK-së në nivel qendror për shkak të heqjes së fotografisë së Nënë Tereza.

“I  njoftoj organet drejtuese të PDK-se dhe opinionin, se jap dorëheqje nga të qenit anëtar i Këshillit Drejtues të PDK në nivel qendror. Dorëheqja behët në shenje proteste,  për shkak të heqjes së fotografisë së Nënës Terezë nga ambientet qeveritare, si dhe heqja e fotove te figurave tona të shquara nga ambientet kulturore”, ka thënë Buzhala në njoftimin e tij me shkrim, të dërguar në mënyre elektronike medieve.

Megjithëse ai nuk ka specifikuar se kush i ha hequr fotografitë, por aludon në heqjen e fotografive nga Ministri i sapozgjedhur Memli Krasniqi, i cili ka hequr të enjten nga ambientet e Ministrisë së Kulturës fotot e Ibrahim Rugovës dhe të Nënë Terezë.

Buzhala është drejtor i Bibliotekës së qytetit të Klinës dhe ka fituar shumë çmime për gazetari dhe disa çmime letrare e publicistike.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close