Publikuar me datën: Sun, Mar 6th, 2011

Pozojnë nudo për të mbledhur para për Olimpiadën 2012

Londër, 6 mars – Dymbëdhjetë sportiste britanike të notit, zhytjeve në ujë, vaterpolos dhe notit të sinkronizuar, kanë pozuar nudo për të mbledhur para për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Verore të vitit 2012, që mbahen në Londër, shkruan “Daily Mail” të shtunën. Shpresat olimpike pozuan nudo nën ujë.
Zhytësja Tonia Couch, që është nga Plymouthi, ka pranuar se i dashuri i saj nuk e pëlqeu shumë këtë ide.
“Kur i thashë se çfarë do të bëjmë, ai më tha: ‘Çfarë? Nudo?’, tregon Couch.
Notuesja 21-vjeçare Stace Tadd, që garon në disiplinën 200 metra bretkosë, ka marrë me vete nënën si mbështetje morale gjatë pozimit.
Ndërsa, vaterpolistja Lisa Gibson më shumë ishte në tension për atë sesi do të marrë frymë sesa për pozim lakuriq.
“Unë nuk isha nervoz që do të jem lakuriq para kamerës. Por isha e brengosur se si do të marrë frymë dhe të buzëqesh nën ujë në të njëjtën kohë”, ka thënë 21-vjeçarja.
Në foto u paraqit edhe paraolimpistja Stephanie Millward.
Dy zhytës qëndruan nën ujë në gatishmëri me maska oksigjeni për të ndihmuar vajzat në këtë seancë.
Çdo vajzë u desh të fotografohej individualisht, pasi do të ishte kaotike të dilnin në foto të gjitha përnjëherë.
Kjo seancë është bërë për të mbështetur ëndrrën olimpike të vajzave, ndërsa u sponsorizua nga lotaria nacionale.
Lotaria është duke mbështetur më shumë se 1200 atletë për Olimpiadën 2012, si dhe po kontribuon në ndërtimin e arenave për Olimpiadë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close