Publikuar me datën: Wed, Nov 3rd, 2010

Policia kap 10 kg kokainë në hyrje të Tiranës

Tiranë, 3 nëntor – Policia e shtetit bllokoi të martën 10 kg kokainë në hyrje të kryeqytetit, e cila ka një vlerë mbi 400 mijë euro, njoftojnë sot mediat e Tiranës. Droga, e cila u sekuestrua pranë ish-kombinatit “Misto Mame”, ishte blerë në Holandë dhe trafikuar përmes Italisë. Destinacioni i saj ishte tregu shqiptar.
Operacioni i policisë për bllokimin e kësaj sasie të drogës përfundoi të martën vonë në mbrëmje dhe ishte rezultat i bashkëpunimit midis prokurorisë, policisë së shtetit dhe homologëve italianë që mendohet se kanë sinjalizuar për sasinë e madhe të kokainës që po hynte në Shqipëri, bëri të ditur të mërkurën media në Tiranë.

Sinjale për drogën ishin dhënë edhe nga Holanda. Droga ishte fshehur në një kontejner ushqimesh me targa të Durrësit. Të paktën pesë persona kanë përfunduar në pranga.

Droga është siguruar nga Holanda ndërkohë që Italia është përdorur si vend transit për kalimin e saj.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close