Publikuar me datën: Fri, Apr 23rd, 2010

Policia e Kosovës mënjanon transmetuesit ilegalë të Serbisë

Graçanicë, 23 prill – Policia e Kosovës ka mënjanuar sot në mëngjes transmetuesit ilegalë të  telefonisë mobile të Serbisë nga disa pika, njoftojnë sot mediat e Beogradit. Sipas B92 autoritetet e Prishtinës kanë hequr pajimet e telefonisë mobile të të gjithë provajderëve nga Serbia në territorin e Kosovës qendrore.
Sipas RTS-së, njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë marrë transmetuesit dhe po çmontojnë pajimet e telefonisë mobile të ndërmarrjeve të Serbisë.
Siç citon B92 dëshmitarët, policia speciale ka prerë kabllot dhe ka çmontuar pajimet.

Policia e Kosovës ka paaftësuar transmetuesit e Telekomit, Telenores dhe të VIP-it, të instaluara në disa lokacione në Kosovë, njoftojnë mediat e Beogradit. Aktualisht asnjëra nga këto nuk kanë sinjale në këtë territor.

Janë marrë transmetuesit në Badovc afër Graçanicës, në Gushtericë afër Lipjanit dhe Babin Most afër Obiliqit.

Aksioni është zhvilluar sot në orën pesë të mëngjesit dhe nuk njoftohet për ndonjë incident gjatë kryerjes së tij.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close