Poezi

Posted By koshtovalia On Monday, January 18th, 2010 With 2 Comments

                              Ketu mund ti Postoni Poezit e juaj

 • hysen

  poezite e derguara me titull:Nen ombrellen e shiut….a kane ardhur tek ju?

 • SUELA KATANJA

  MOS ME QANI KUR T’KEM VDEKUR

  MOS ME QANI KUR T’KEM VDEKUR
  POR ME KUJTONI KESHTU TE BUZEQESHUR
  ME PERMENDI SI TE HESHTUR
  ME THERRISNI KU KE TRETUR

  NE VDEKSHA UNE
  MOS ME QANI ME FJALE E ME VAJ
  POR ME THONI ME PAK FJALE
  PER TY DO TE NDJEJME MALL

  KUR T’KEM VDEKUR UNE
  ME MBANI NE ZEMER
  PRANE JUSH DO TE JEM
  KUR TE ME KUJTONI ME EMER

  KUR T’KEM VDEKUR UNE
  HIJA IME DO TE MBETET
  E MIRE APO E KEQ SKA RENDESI
  PO EMRI IM DO TE MBETET NE PERJETSI .

  4 – 3 – 2012

 • SUELA

  MERZIA

  Merzia kaplon trupin
  por trupi se pranon
  merzia perpin zemren
  por zemra s’loton

  Merzia kaplon koken
  dhe koken e trazon
  se ne cdo moment
  syrin ben te lotoje

  loti, lotin se ndalon
  per shume merzi qe zemren kaplon
  jeten e bukur e trazon
  kur merzia na kaplon

  23 – 4 2012 SUELA

 • skender braka

  Ju pergezoj… jeni nje staf i përkushtuar dhe po beni një gjë mjafte të mrekullueshme…

 • pershendetje i dashurti miku im xhevahir ne ket qast ndegjoj syelen miken time te dashur e pershendes nga zemra shum dhe i deshiroj shum suksese

 • mir mbrema ju them gjith stafit radijo mitrovices do ju them jeni te mrekullueshem keni shum tema te qelluara dhe besoj seshpejti do jeni nder mate mirte. sa i perket temes kush me ben apo qka me ben ma shum nervoz. ka shum menyra te nervozohej njeriju. un personalisht nervozohem me genjeshtra dhe kur flasin gjera qe nuk ju perkasin . e dua siqeritetin e njerijut megjithse shum pak sod ka njerz me etike e me sjellje te mir. ju pershendes gjithve ne veqanti mikun tim te mrekullueshem bilbilin e radijos juaj.gjdo mir… spandora…

 • pershendetje stafit te mrekullueshem suksese e gjitnje suksese miku im i qmuar xhevahir me ket keng qte them deshiren ma plotsove .dhe nga arta bajrami nje keng te dhimbshme per mua ju pershendes miku im zeri tu beft i art..

 • LUMI DRENICA…

  Nese njiher fijet e pshtellura
  muj ti drejtoja.DHe humbja
  ndalon zemren te me diqke
  Kur ngadal gjitha po kalojin
  Po te muja un te behem dritare
  ku rijedh lumi drenica…

  DHe nepermjet meje shikimi
  shkon ne mengjez.Kur dijelli
  leshoje reze te arta mbi lumin
  drenica Ekalter.Deri matan rrerres
  e saj ku shtrihej qytezja ime
  DRENASI..

  Ne eresire kur mjegullirat
  tuboheshin mbi mua si pika
  shiju.Gishtrinnjte e femijve
  para se te gjumoseshin ato
  i vizatonin pikturat e bukura
  natyres se drenices time
  Po te muja vetem nje nat
  dritare te behem.Atje ku
  rijedh lumi drenica…

  DRITA KLUNA…

 • ENGJULLI ME KRIH SHQIPONJE…

  Oooo ti engjull me krih shqiponje
  Eja eja te lutem te shkojim ne ate
  kohe.Kur hellagabara gushtin sundoje
  Me rym theksuar lumit ibri un isha
  ber helagabara per lumin ibri
  Eja te shkojiM ne tokat tona perplot
  luulishte.SHkojim ne mitrovicen
  tone.Ku lumi ibri nga gezimi shushullitje
  DHe shtat lugina aji i puthje.Me
  perplot ndijenje me to u perqafoje…

  Nga livadhi i planetit mars duke
  vrapuar ne koqije te arta kviriti i
  vonuar.i lodhur ngutej te stolisej
  ne qytetin e mitrovices.Kuajte nga
  lodhja duke terfatur ashtu qe koqijet
  e lehta vetem fluturonin.Ne rug
  te lemuar si pasqyre fryma e lehte
  e qonte pluhurin…

  SHum koh pasgjys nate ra mbi
  tok jorgovani i arte.Ne qijell hena
  ndriqoje .Jorgovani i bukur leshon
  arom mahnitse ne eresire.Deri sa
  mitrovica jon e dashur flente ne gjum
  Nganjiher ndihej te lehurit ndonje
  qen te vetmuar.Ata jan rojet e nates
  qytetit mitrovices…

  Ne endra te mija hiponiku e njohi
  helenen.Ndaj bustes se bardhe doli
  shum e zbehur.Ajo me dhimbje ra
  mbi toke.Ne falltore heshtja mbreteroje
  Kater saramata kaluan mbi trupin e
  saj.Ftyra e zbehur e heles se vdekur
  mbuluan me pshtijellcin e mirtes…

  Let u zgjova nga endrat e mija
  Feniksi i bukur klithje mbi ibrin ton
  Mirta e embel shushullitje nder qijell
  me reze dijelli.Dikush ijanisi dhe te
  kendoje.Me telat e qiftelise.e kjo
  ishte kenga nje kengtari te ri nga
  mitrovicaXHEVAHIR GJONAJ

  DRITA KLUNA…

 • ALBUMI FEMIJERIS TIME….

  Ne albumin femijeris time
  Emrin tend e ruaj si nje boshllek
  Ooooooh sa trishtim ishte per mua
  ende hapat e tuaja i ndi duke hecur
  Eho i zerit tingellon si nje muzik
  ne zemren time te mjere.E kjo zemer
  e dalldisur kercen gjdo her kapitujt
  e kujtimeve kur i sfletoj un….

  NJe shkelqim ma kaplon syrin
  Kur para meje ndalej.Kur doren
  ma shterngoje.Faqet kur mi prekje
  E un.un e hutuar si nje femij
  Lotin nuk e lejova nga syri te pikoje
  Albumin te kaluares ende ne dor
  e mbaj un.DHe i shfletoj ditet te
  kaluares time te shkuar sikur ishte
  nje shekull i gjer…..

  DRITA KLUNA.. — me Luiza Zanaj dhe 23 të tjerë.

 • ZEMRA IME….

  Eh moj zemer zemra ime
  e mjere.Po perse nuk jam
  zan e liqenit.Me duar te mija
  plaget ti pshtijelli e ti sheroj
  Me hapa te leht neper hapsir
  te fluturoja ngadal te leshohem
  ne doren tende te dashur un…

  Nga krojet e kodres mehlem
  ujin te buza e thar te ta ofroj
  un.Me peshpellitje fletave te
  dushkut dhimbjen ne shpirt
  ne imbis un ta shkundi…

  Nga jasteku i bardhe. Ne endera
  te largta un dote qoja.Me frym te
  ndijshme dashuri te madhe ne
  parajs shpirtit dote qoja..E kesaj
  vere oqeanet detnat un do shqetsoja
  Ne krih te feniksit shum te bukur
  engjullore…

  RRete te bardha deri te ti un
  do i percillja dit me radh.Un nuk
  dote ndalohem.Mos do muja te
  vrapoja me shikimin e syrit tend
  Sikur perlla oqeanit te kalter madhestore.

  Stinet e dimrit do i kaloja
  Eh pa asgje .Pa zjare faqet te
  mi ngrohje.Pa buk.Pa uje.E pa
  dijell.Ah sa dote doja po te dije ti
  Un zana jote liqenit te bukur…..

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 21 të tjerë.

 • PLAGET NE SHPIRTE….

  Ne shpirtin tim plaget ethella
  Nemes gishtrinjve rijedhin dhe
  vitet.Ke qen i vetmi ne jeten time
  Ishe dashurija endrave te mija
  E tash.tash ne qijell do fluturoje
  molla e kuqe zemres time..

  Te lultem.Lutem. Prekem njiher
  Ma hjek ket dhimbje qe kam ne
  shpirte.Sa shum me lendoje kjo
  genjeshter e mallkuar.Sikur rej
  nesh yjet ishin duke shendritur
  Por skishte aspak sharm as ngrohci
  se ishin vetem genjeshtra nje dashurije…

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 21 të tjerë.

 • EH KJO PASURI…..

  Sod ne rug e takova nje plake
  Doren e dridhu e zgjati te un
  Ah po qe mendoja ishte lipcan
  Duke mos e ditur mjerimin e tij un….

  Por aji nuk me kerkoj paran
  As nuk me luste per ndonje meshire
  Ah zoti i madh zemra mu dogj ket
  qe e pash.Nder faqe tina te vyshkur
  reshqet loti…..

  Qke, ti or plak i vjeter.E pyta ngadal un
  Ndijeva se kishte hall e nje fshefesi
  Un jam i varfer me shum arri e pasuri
  Eh moj bija ime.Ari dhe pasurija sishte
  pasuri….

  qme duhen arri e pasurija.Kullat e bukura
  Qme duhej pasurija e gjith botes mua
  Nese nuk e kam besimin e fuqishum
  te zoti jon i meshirum.Eh do jam i
  varfer ter jeten time.Nese besimin e
  plot nuk e fitoj un te zoti im i meshirum….

  D.K… — me Luiza Zanaj dhe 20 të tjerë.

 • VARGU I PRANVERES….

  Eresira gjumosej,yjet ndriquan
  Ngadal shtijerej gjoksi i tokes
  Nga ngjyra e zymte.GJelberimi
  filloj.Reze dijell ne deg te blirit
  Nga vdekja lindi jeta.DHe zgjohej
  pranvera e jon e bukur…

  Lamtumiren e fundit stines e
  dimrit ,Lajmrimtaret po vijne
  ti tregojin.Debore e bardh ngadal
  zhdukej.Lulet e bukura veshin
  gjitha deget e thara.Dijelli e toka
  jan duke u puthur…

  Kendon e kendon fryma e lehte
  Mbi luginet e verdha plot jete
  Fuquja e dashurija me dallandyshe
  dote vijne…Ndoshta dhe mua
  pranvera e bukur dote vije dote troket
  nen deren time.Ajo dote me zgjoje
  Nga gjumi i zemres se strukur…

  D.K.SPANDORA — me Luiza Zanaj dhe 21 të tjerë.

 • JETA IME….

  O jeta ime e shtrejt
  Po si nuk kuptoja un
  Kush i shkruaje ne
  rugen time fjalet e
  shifruara.

  E un.Un si e qmendur
  vuaja per njeri te
  gabuar.E ti.ti.Ishe aji
  mindil cili lotin ma fshije
  nga syri i piklluar.
  Ti ,ti.ti o jeta ime..

  O jeta ime.Jeta ime e shtrejt
  Ti ishe princi endrave te
  mija.Kur isha nje qapkene
  e vogel.Ti.ti.ne librin e jetes
  ishe i zgjedhuri im….

  Oooojeta ime e shtrejt
  Po mos te ishum takuar
  un e ti.Do ishte mekat
  mekat i jetes.Tash un ah
  tash di te dua.Te dua.te dua
  Oooo jeta ime e shtrejt…

  D.K.SPANDORA… — me Luiza Zanaj dhe 18 të tjerë.

 • LEJI GJITHA MBAS NESH….

  Eja.Eja ti.Leji gjitha mbas nesh
  Takimi jon neti mbuloje qastet
  Mendimet e mdhaja .Mbi cilat
  heshtim ku jeta hec.Sikur vijeshta
  neper deg te pemve….

  Nata e dijelli eho ne zemra tona
  u ben.NJe ze thoje.Duaje vehten
  neper fakeqsit te hidhura..dhe mua
  me to..Bukuris rugen ti ju tregoje
  Tregoje rinin sa ishte me ne te dy…

  Me buzqeshje shpirtin e plaget
  mbuloji.Ndezi ndijenjat ti perseri
  Ashtu zemra nete kaloje mbi buze
  Si stuhija me tinguj muzikore….

  Ky qast cili na precillje me dhimbje
  dota qel qijellin bllu.GJehenemin
  e zjarte dota zhduk.Kjo puthje sikur
  vdekja nuk do i sheh as vajtimet…

  D.K.SPANDORA.. — me Luiza Zanaj dhe 22 të tjerë.

 • FJALEN MA DHE…

  Nen hije te frikes time
  e shtangur po ri e pres
  E thras ah e thras un
  buzqeshjen tende te
  me pergledh….

  Tingulli shkon ne hapsir
  te qijellit nuk kishte se
  ku te ndalej.Ah.Ah. nuk
  ka zemer cila nuk mund
  te ndalej te pushoje..

  Cilen zemer mund te
  dhridh me tingullin e
  embel.Fjala ime neper
  bot sillej sikur ishte e
  humbur.E humbur porsi
  nje pirat ne kerkim thesarit
  te fshehur.Ne syrin e tij
  shkelqen lirija…

  Fjala esht e qmendur.
  e nuk kishte aspak kuptim
  si nje marinar i i dehur
  dhe humbej ne eresire.
  Pastaj ne mengjez ndisej
  pas feniksave ne horizonte
  te reja jetes dhe dashurise…

  Eh po kjo ishte vetem
  fjala ime.Kjo jam un.Por
  jeta .Jeta ishte igjith ky qijell
  e gjithsija.Deti nder te dhe
  feniksa te pikllimit.Jeta ishte
  lirija.DHe fjala ime e mban
  Ne vazhdimsi e mbaj ne sy…..

  E un.Un tekam ty ne sy edhe
  ne zemer.Un jam perseri ajo
  fjala.Ti.Ti je lirija ime.Jeta ime
  e shtrejt.Edhe nese ndonjiher
  TI ne ket deti sheh.Porosin ne
  shishe te mbyllur.Dote kuptosh
  ishte per ty.Te lutem.lutem
  mose qil ti..

  Lejo edhe matej shisha te
  lunderoje e te humbje ne
  hapsir te ujit kalter.Ne gjdo
  qast dota kuptosh fjala ime
  ishte .DASHURIJA..dhe deri
  sa qendroj me nje vend un
  Ne hijen tim te trisht.
  buzqeshjen ta thras. me nje
  fjal ma te bukur mate madhe…
  TE DUA…..

  D.K.SPANDORA… — me Luiza Zanaj dhe 22 të tjerë.

 • ME FAL MUA…

  Me fal qe te thras unYlli Berisha
  BILBILI NE KAFAZ….

  Si bilbilin ne kafaz me
  mbyllen mua.Ma ndaluan
  un te jetoja.Ma ndaluan
  lirin sa shum e doja.Ma
  ndaluan lumturin cilen
  kur nuk e shijova.Ma
  ndaluan buzqeshjen un
  sa shum ate e doja….

  Ma ndaluan qijellin yjet
  dhe dijellin.Sa shum per te
  endroja.Perse.Perse bej
  pytje perse.Asnje pergjigje
  Sme ktheni dot mua.Perse
  nuk me lejoni te qeshi
  Perse sme lejoni te dashuroj
  Perse sme lejoni te jetoj…..

  AH.AH po un e mjera.Krihet
  mikeni keputur.Smuj te fluturoja
  AH liri vetem pak liri dua nga ju
  Vetem pak dashuri dua nga ju
  Ju lutem lutem me lejoni te
  fluturoja un te jetoj si gjdo njeri
  AH.ah as ti ti qe te doja aq shum
  nuk me besove se per ty e lash
  dhe rinin time te mjere.

  AH .ah edhe un per dashuri
  jam e flakur.Po edhe boten
  mema fal nuk du tjeter pos
  te jam gjall.Ju lutem.lutem
  me lejoni te jetoj un.E dua
  qijellin tim.I dua yjet qe me
  bejin drit.E dua dijellin te
  me buzqesh.Malet.Fushat
  lulet me plot arome…

  E un.un dote fluturoja deg mbi
  dege.Dote kendoj si bilbili
  kengen e lirise.Vetem pak ,pak
  meshir ju kini per mua.Ju lutem
  Lutem lejomni te jetoj si gjdo njeri….

  D.K.SPANDORA… — me Luiza Zanaj dhe 29 të tjerë.

  Kam shum mall per ty
  Nuk di a jetoj un apo
  nuk jam gjall.Nuk di
  ti a mendon ndonjiher
  per mua.

  A mendon ndonjiher
  si ndijehem kur nuk
  tekam pran meje un
  A mendon ket.Perseri
  te kthehesh te un ti.

  A mendon ndonjiher per
  mua kur syrin ta kaplon
  pikllimi.A te thot ndonjiher
  zemra qe un jetoj dot e
  kujtimet gjdo dit me lendojin
  ne shpirte…

  E ty ty kur ndonjiher
  te mer malli per mua
  din ku dote me gjejsh
  se per ty ne vetmi po
  vdes….

  D.K.SPANDORA… — me Luiza Zanaj dhe 26 të tjerë.

 • ME FAL MUA…

  Me fal qe te thras un
  Kam shum mall per ty
  Nuk di a jetoj un apo
  nuk jam gjall.Nuk di
  ti a mendon ndonjiher
  per mua.

  A mendon ndonjiher
  si ndijehem kur nuk
  tekam pran meje un
  A mendon ket.Perseri
  te kthehesh te un ti.

  A mendon ndonjiher per
  mua kur syrin ta kaplon
  pikllimi.A te thot ndonjiher
  zemra qe un jetoj dot e
  kujtimet gjdo dit me lendojin
  ne shpirte…

  E ty ty kur ndonjiher
  te mer malli per mua
  din ku dote me gjejsh
  se per ty ne vetmi po
  vdes….

  D.K.SPANDORA… — me Luiza Zanaj dhe 26 të tjerë.

 • mir mbrema gjith stafin e radijo mitrovices ju deshiroj nje pun te mbar por nje problem kam smuj te ju ndegjoj fsare shum pk deri dje mir jam lidh me ju a ben te me tregoni qesht kjo dhe si ta ve zerin perseri se po e ndegjoj zerin e xhevahirit pak poir nuk ndi asgje qfar flet miku im ben diqka te ju ndegjoj perseri.

 • BJESHKET E GURIT…

  Nga gurte u qel bijeshka
  para disa ditesh ti me the
  mua.E un vetem qesha
  Gurte qelin bjeshkat
  sikur pulet zogjet e vegjel
  e i rallitje ne ket boten ton..

  Eh po i rallitje dikund neper
  luginat si te ishin veze te saj
  arta..Ti lajmerohesh nga hapsira
  qijellore .EH zemer ke arom
  portokalli cilin ti nuk e bart

  DRITA KLUNA.. — me Adem Gashi Dk dh

 • RUGICET E VOGLA…

  Kur rugicet e vogla
  dites se re te marin
  Ti merum edhe mua
  me veti si pluhurin
  e sermit.Si pejzashin
  ne lekur tende.Merum
  si kaputj mendimesh
  Ne veshin tim te tingelon
  diten e naten…

  Me mer si nje not te
  ndijshme cila fluturoje
  perreth krijeses sate
  Me mbaj ne shpirtin tend
  si hijen e rezes.Si nje
  shej ne lekuren tende
  Me mer ne syte e tuaja
  si arom dahut tend…

  Merum ne duar frymes
  se lehte Nuk dote jam e
  rend un.Un jam vetem
  lipendra e sermit.Autore
  pikturave e vargjeve te mija…

  un jamDRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 23 të tjerë.

 • LULJA E DARDHES LAJQE..

  E dua pemen dardhes
  duke lulzuar ne lagjen
  time.Cila leshon arom
  mahnitse.I dua prekjet
  e lehta frymes cila barte
  fjalet e heshtura..

  E dua poezin e natyres
  Ramjen fletave nga
  deget e pemve.Cilat
  fshehin porosit e fshehta
  Do doja te flas para
  tegjithve ..Tegjith neta
  dijne se ty.ty.te dua un…….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 19 t

 • PERSERI DOTE KTHEHESH TI…..

  Kur te vish perseri te un
  Ti afrohu ndaj meje.Por
  jo si nje njeriju me shum
  mall e dashuri.Por si vllau
  motres cila esht e lenduar
  duke kerkuar me dor te
  ndijshme vendin e lenduar
  ketu mu ne zemren time…

  Ket zemer perplot nostalgji
  pa fund Mos.mosme kujto
  kur ti.Ndoshta dote vish perseri
  Gezimi i vonuar nga thellsija
  pikllimit. Si dijelli i nates
  nga thellsija e nates se zymte…

  Eh o ti i mjer gjat gjith
  kesaj kohe un te doja
  Ne mbreterin tende doja
  mbretin tim.Por ti ishe vetem
  hija e nje hije tjeter
  ti nuk ishe ti. se spate zemer
  per ket grua qe vuan vetem
  per ty.per ty jeta ime…

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 21 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 11:52.MD
  Anastas Nika, Syle Dobroshi, Riza Ademi dhe 3 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha pershendetje dhe juve miku im ademi
  23 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm i dashuri miku im syla
  23 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  LULJA E DARDHES LAJQE..

  E dua pemen dardhes
  duke lulzuar ne lagjen
  time.Cila leshon arom

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 19 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 11:33.MD
  Ti, Edmond Levanaj, Endem Ne Endrra LIber, Anastas Nika dhe 5 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha flm miku im ademi
  12 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im syla
  12 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  RUGICET E VOGLA…

  Kur rugicet e vogla
  dites se re te marin
  Ti merum edhe mua

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 23 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 11:20.MD
  Edmond Levanaj, Riza Ademi, Shefqet Podvorica dhe 7 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Anastas Nika Bukur! Urime!
  21 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm zoteri nika
  12 orë më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  “dora ime meka mike mua rezet na…” në gjendjen e Dori Dorina.
  3 ngjarje të tjera të ngjashme

  Ylli Berisha
  BJESHKET E GURIT…

  Nga gurte u qel bijeshka
  para disa ditesh ti me the
  mua.E un vetem qesha

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 7:29.MD
  Shefqet Podvorica, Gezim Uruci, Luiza Zanaj dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Miremengjesi ,, Bukur
  Dje në orën 7:46.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha pershendetje miku im ademi
  23 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  VARGU IM.

  Me ze te recituan selvit muzgut tim
  Eh medet,medet. ka shum koh qe
  ne jeten time askush nuk ishte i

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 18 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 7:18.MD
  Riza Ademi, Gezim Uruci, Luiza Zanaj dhe 4 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Pershendetje Mike, Bukur si zakonisht
  Dje në orën 7:47.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha ju perqafoj ngroht miku im ademi nga largsija
  Dje në orën 11:13.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  NJE GRUA E VJETER….

  NJe grua e vjeter
  ne gjamin e ngrire.SHejin e
  buzes atje len.SHikimi nemes

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 23 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 6:56.MD
  Ti, Riza Ademi, Gezim Uruci, Endem Ne Endrra LIber dhe 5 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Riza Ademi Pershendetje Yll fotoja dhe Yll Poezija mike e nderuar
  Dje në orën 7:48.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im i dashur ademi
  Dje në orën 11:12.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  NDOSHTA… NDOSHTA…

  NDOSHTA..
  Kur dote zgjohem un nga
  kjo ender e piklluar.Ndoshta

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 25 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 5:45.MD
  Riza Ademi, Luiza Zanaj, Edmond Levanaj dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Bukur
  E Hënë ora 7:40.MD · E pëlqej
  Ylli Berisha FLM MIKU IM I DASHUR ADEMI
  E Hënë ora 8:54.MD · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli pëlqen Touched by An Angel nga Touched by An Angel · E pëlqej · · Shpërndaje
  Ylli ka postuar një foto në Murin e Albert Mati.
  KU JE MORE QUNHUMBE KREJT në fotografinë e Libri Donkishoti.

  Ylli Berisha
  PIKTORI I PANJOHUR,,,,DHE POETI JUAJ…

  Me ferq piktori jon i pa
  njohur perjetsisht ne paftin
  e bardh .Pikuturoje nje pjes

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 23 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 5:05.MD
  Shefqet Podvorica, Riza Ademi, Luiza Zanaj dhe 7 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi PLOT YJE…Pershendetje
  Dje në orën 7:49.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha perqafime nga ks ademi
  Dje në orën 11:10.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  DORA JOTE E FTOFT….

  Mos e palos doren e ftofte
  ne anen zemres se thyer
  Mos.mos kerko faLje nga un

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 27 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 4:46.MD
  Ti, Shefqet Podvorica, Riza Ademi, Luiza Zanaj dhe 5 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Riza Ademi Bukur Yll Pershendetje
  Dje në orën 7:49.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im ademi
  Dje në orën 11:09.PD · E pëlqej

  Syle Dobroshi vargje te thurura bukur.
  Dje në orën 11:10.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  STINA E DIMERITE…PEJE…

  Me stinen e dimerit mbriten
  dhe ngricat agimeve te hershum
  Kur edhe dahu ngrihej.Duke

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 21 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 4:33.MD
  Ti, Shefqet Podvorica, Riza Ademi, Edmond Levanaj dhe 4 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Riza Ademi Bukur
  Dje në orën 7:50.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  RUGA MENDIMIT…

  E lodhur heci ruges mendimit
  cila me hapa mateimte ndaloje
  hecjen time.Qetson dridhjen

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 21 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 4:12.MD
  Ti, Alfred Molloholli, Xhevahir Gjonaj, Riza Ademi dhe 2 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha MATI IM JUKAM GJAN VERTET ME GEZONI KUR SHKRUANI
  E Hënë ora 5:16.MD · E pëlqej

  Riza Ademi Shume bukur Mike Pershendetje te vecanta
  Dje në orën 7:50.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  RIGAT E SHIJUT….

  SHiju reshqet neper
  permjetin e qijellit
  Stuhija shkateruese

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 23 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 2:08.MD
  Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj, Anastas Nika dhe 8 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Flakim Tuna SHUME BUKUR MIKU IM SUKSESE
  E Hënë ora 2:55.MD · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im tuna moti nuk u ndegjuam flm per komentin e juaj cili shum me mungoje kohen e fundit
  E Hënë ora 3:16.MD · E pëlqej
  Ylli Berisha O TUNA JU PERSHENDES DRITA LEJDI DRENA
  E Hënë ora 5:17.MD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  MENGJEZET E. GJAKOVES TIME…

  Mengjezet e lodhura ne ket dimer
  sapotendisur.Me kujtonin gjithnje
  ne emrin tend.Dashurija ime ah

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 1:31.MD
  Riza Ademi, Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj dhe 7 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Syle Dobroshi Eh gjakova e bukur dhe krenare ishte dhe shpresoj te mbetet.
  E Hënë ora 1:36.MD · E pëlqej
  Ylli Berisha ashtu esht miku im gjakova ka qen dhe do mbetej krenare gjakova rinis time lul e parajses per mua dhe ju miku im syla
  E Hënë ora 1:40.MD · E pëlqej · 1

  Ylli Berisha
  DEBORE E PARE…..

  Ti me thoje.E dua deboren
  e pare,un ather ndiej gjakun
  tim duke vluar .Dashurija e

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 12:26.MD
  Edmond Levanaj, Riza Ademi, Anastas Nika dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha sps miku imn nika
  Dje në orën 11:05.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha ershendetje dhe mir mengjezi miku im ademi
  Dje në orën 11:05.PD · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  D në fotografinë e Dori Dorina.
  Ylli ndryshoi fotografinë e profilit.
  D në fotografinë e Dori Dorina.

  Ylli Berisha
  STINET E DIMRIT…..

  Sa shum stinet e dimrit
  kan kaluar.E shum shum
  debore bardhe binin me

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 12:07.MD
  Riza Ademi, Edmond Levanaj, Anastas Nika dhe 7 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi E bukur Kjo bora por sivjet e teproj pak
  Dje në orën 7:52.PD · E pëlqej
  Ylli Berisha ahahah po valla zoteri ademi
  Dje në orën 11:02.PD · E pëlqej

  Ylli Berisha
  JETA IME…..

  Jeta ime oh jeta ime
  Te lutem.lutem mos
  ri larg meje as nje dit

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 25 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 12:13.PD
  Shefqet Podvorica, Riza Ademi, Edmond Levanaj dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Pershendetje mike
  Dje në orën 7:53.PD · E pëlqej · 1

  Shefqet Podvorica URIME,Përshëndetje të gjithëve!
  21 orë më parë · E pëlqej · 1

  Ylli Berisha
  TI .TI.VETEM TI…

  Ti.ti.ti.vetem ti
  GJithnje me ike
  per nje te djeshme

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 28 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E Hënë ora 12:00.PD
  Edmond Levanaj, Albert Mati, Luiza Zanaj dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Shume e bukur, e veçante, filozofike…
  E Hënë ora 4:40.MD · E pëlqej
  Ylli Berisha FLM SIKUR MIKU IM I DASHUR MATI
  E Hënë ora 5:19.MD · E pëlqej

  Ndrysho rregullat
  Shkrime më të vjetra

 • VARGU I PRANVERES…

  Eresira gjumosej.Yjet ndriquan
  Ngadal shtijeret gjoksi i tokes
  nga ngjyra e hinte filloj gjelberimi
  hija e rezes se dijellit nemes degve
  blirit leshoje ngrohci.Nga vdekja
  lindi jeta dhe pranvera zgjohej..

  Lamtumiren e fundit stines se
  dimrit lajmrimtaret vijn ti tregojin
  Bore e bardhe ngadal dal zhdukej
  Lulet i veshin gjitha deget e thara
  duke iju jap gjalleri pranverore
  E dijelli dhe toka jan duke u puthur…

  Fryme e leht kendon mbi luginet
  te verdha. Fuqija e dashurija me
  zogj mali dote viejin.Ndoshta edhe
  mua pranvera e bukur dote me zgjoje
  nga gjumi zemres se strukur….

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 24 të tje

 • HESHTJA….

  Heshtja ishte ngjyrosur
  me ngjyren e syve tu
  Dridhja qerpikut te syrit
  si thellsit e oqeanit.Syt
  e tuaja jan pasqyre e
  botes.Ne doren time
  shkelqimi rubinit.E
  bukuris pasqyre besimtare
  lules se ndijshme bartur
  me jete kalimtare…

  Ato syt shkruajin memoare
  per shqetsimet e thurura
  Ne to rijedhin lumej ma te
  bukura.SHenojin eNdra jo egzistuese
  as realitetin.Neper ditet e
  e shqetsuara.Me vite pikturojin
  pikturat mate bukura…

  Ato syt mate bukura
  qytetit te DURSIT.Ne fryma
  e stuhi te trisht derdhin
  lote.E ne pranver shkelqimin
  mate bukur e kishin si
  rubini i qmuar.Syte e tuaja
  o quni qytetitte DURSIT…

  DRITA KLUNA.. — me Adem Gashi Dk dhe 22 t

 • SONTE…..

  Ne muzgun e mbremjes
  deri sa shikoja dallandyshet
  .e pipat e hershum sikur zemra
  ime ngadaldal po ritej.Si pamja
  e bukur ne ditet e buzqeshur…..

  Sikur zemra me bime te reja
  ritej.ritej gjat.DHe sikur kraHu
  kanarines se bukur prek gjith
  qijellin e lumtur.As gjehenemi
  dhimbjesh sdo ishin mjaftuar….

  Sa kishte aq mall jeta po te
  muje gjitha te mirat te ipje
  E madhe ishte malli e shpresa
  Ndiej deri tash ishte vetem shaka
  zemres time te flakur..Zemren
  time te paster.Askuj nuk ja dhash
  un….DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 24 të tjerë.

 • SONTE…….

  Sonte me duhesh shum
  per ty kam nevoj un
  me perqafimin tend
  te ma japesh qetsine
  Dua te mi qetsosh
  shqetsimet e mija.E te
  shkrihem.shkrihem
  ne perqafimin tend…

  Sonte te deshiroj ty
  Dua ta ndiej aromen
  tende.E zgjuar ta
  prisja mengjezin
  pranverore.Ndijesen
  e agimit te lumtur do
  doja ta ndaj un…

  Diten me shperla me
  syrin e pranvers se
  lulzuar.SHqetsimin tim
  ta qetsoja.shpirtin tim
  ne shpirtin tend ta pushoj

  Pranveren ta perjetoj
  permjet nesh.DHe ne
  zemra tona…

  DRITA KLUNA.. — me Luiza Zanaj dhe 16 të tjerë.

 • FLUTURIMI….

  E shikoj qijellin bllu
  mendoj ne netet e
  mija te piklluara
  ne vetemin cila mi
  shtron dhimbjet
  mendoj se gjitha ishin
  kalimtare.Vetem pikllimi
  jo kur jo.Edhe kjo
  dhimbje cila kur nuk
  dote kaloje…

  I zgjas duart drejt
  qijellit.Ah sa do doja
  te fluturoja.Atje larte
  te fluturoja e te fluturoja
  hiq pa u ndal.Te humbem
  ne rre te bardha.Deri
  ather kur kjo zemer
  ndalet ate te doje…

  Duke shikuar qijellin
  asgje per mua skishte
  rendesi .Kerkoja vendin
  ku do muja perjet te
  gjumosem un.Edija
  se atje dote qendroj
  gjat shum gjat un.
  e kur ne ket toke nuk
  dote kthehem jo kur un…

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 18 të tjerë.

 • DASHURIJA IME…..

  Dashurija ime.Me duhej sod te udhetoj
  Bota nuk me pret as mua po as ty
  Dashurija ime.
  Me duhej boten ta pushtoj un.Ishte koha
  te ndisej..
  Dashurija ime..
  mos mos te frigojin largesite.As e paaritura
  udhtimit tim.
  Dashurija ime…
  Jeta sishte pritje.Jeta ishte per te jetuar
  jo per te enderuar..
  Dashurija ime.
  Ketu un e ti po ndahemi tash e pergjithmon
  e ti mosu pikello aq shum.Se un nuk dote
  kthehem me….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 17 të tjerë.

 • ARTI….

  Arti ishte i bukur..
  Nese qellimi sihte
  te behej veper
  Por vetem nje
  komunikim i till…

  Ather ajo ishte
  arti i vertet
  E tjera gjerat
  kan pak kuptim….

  DRITA KLUNA.. — me L

 • ERESIRA E NATES…..

  Ne eresir te nates.Hena i puthje yjet
  Do lunderoj me endera deshirave
  E dote struken nder qarqafet tuaja
  Rej teje do e palosi trupin tim
  Dote ndegjoj me afsh frymmarjen tende..

  Aromen tende dota mar erre.
  ah dote puthi.puthi deri ne qmenduri
  E ti ne ender trupin dote ma ledhatoje
  Ne kraharorin tend te ngrohte do qendroja
  e kur nga ti mos te largohem un….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 17 të tjerë.

 • A THUA A ISHTE VON….

  SHum large jan rrerret
  Menquris se paster
  Asgje sishte plotkuptim
  A thua a ddote shihemi
  ndonjiher un e ti .Per
  takim a ishte von…

  SHum larg jan shotat
  e egra ne fluturim.Un
  e ti te vetmuar. ne ket
  bote kalon koha pikllimit
  ne netet e gjata stines
  dimrit…A thua a ishte von
  per tu takuar un e ti…

  DRITA KLUNA….. — me Adem Gashi Dk dhe 17 të tjerë.

 • Ylli Berisha
  PERSERI DOTE KTHEHESH TI…..

  Kur te vish perseri te un
  Ti afrohu ndaj meje.Por
  jo si nje njeriju me shum
  mall e dashuri.Por si vllau
  motres cila esht e lenduar
  duke kerkuar me dor te
  ndijshme vendin e lenduar
  ketu mu ne zemren time…

  Ket zemer perplot nostalgji
  pa fund Mos.mosme kujto
  kur ti.Ndoshta dote vish perseri
  Gezimi i vonuar nga thellsija
  pikllimit. Si dijelli i nates
  nga thellsija e nates se zymte…

  Eh o ti i mjer gjat gjith
  kesaj kohe un te doja
  Ne mbreterin tende doja
  mbretin tim.Por ti ishe vetem
  hija e nje hije tjeter
  ti nuk ishe ti. se spate zemer
  per ket grua qe vuan vetem
  per ty.per ty jeta ime…

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 22 të tjerë.

 • LULJA E DARDHES LAJQE..

  E dua pemen dardhes
  duke lulzuar ne lagjen
  time.Cila leshon arom
  mahnitse.I dua prekjet
  e lehta frymes cila barte
  fjalet e heshtura..

  E dua poezin e natyres
  Ramjen fletave nga
  deget e pemve.Cilat
  fshehin porosit e fshehta
  Do doja te flas para
  tegjithve ..Tegjith neta
  dijne se ty.ty.te dua un…….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 20 të tjerë.

 • VARGU IM.

  Me ze te recituan selvit muzgut tim
  Eh medet,medet. ka shum koh qe
  ne jeten time askush nuk ishte i
  qmuar sikur ti.Keto gjitha qe meRUGICET E VOGLA…

  Kur rugicet e vogla
  dites se re te marin
  Ti merum edhe mua
  me veti si pluhurin
  e sermit.Si pejzashin
  ne lekur tende.Merum
  si kaputj mendimesh
  Ne veshin tim te tingelon
  diten e naten…

  Me mer si nje not te
  ndijshme cila fluturoje
  perreth krijeses sate
  Me mbaj ne shpirtin tend
  si hijen e rezes.Si nje
  shej ne lekuren tende
  Me mer ne syte e tuaja
  si arom dahut tend…

  Merum ne duar frymes
  se lehte Nuk dote jam e
  rend un.Un jam vetem
  lipendra e sermit.Autore
  pikturave e vargjeve te mija…

  un jamDRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 24 të tjerë.

  rethojin ishin vetem nje pjese
  mitollogji per ty.per ty.per ty.

  As nji renditje pemeve sishte
  plotsisht e lulezuar vetem ne pip
  te lules gufuar.Por ato tegjitha
  perreth meje e diten se ti dote
  vijshe.KAldermet me qijell u lidhen
  me jete. se ti je ketu dikund…

  E armja kishte me mija emra
  e vetem emri i fundit kishte
  emrin pikllimi.vetemija e ardhmja
  e imitoje levizjen tende.e hapin tend….

  DRITA KLUNA..

 • VARGU IM.

  Me ze te recituan selvit muzgut tim
  Eh medet,medet. ka shum koh qe
  ne jeten time askush nuk ishte i
  qmuar sikur ti.Keto gjitha qe me
  rethojin ishin vetem nje pjese
  mitollogji per ty.per ty.per ty.

  As nji renditje pemeve sishte
  plotsisht e lulezuar vetem ne pip
  te lules gufuar.Por ato tegjitha
  perreth meje e diten se ti dote
  vijshe.KAldermet me qijell u lidhen
  me jete. se ti je ketu dikund…

  E armja kishte me mija emra
  e vetem emri i fundit kishte
  emrin pikllimi.vetemija e ardhmja
  e imitoje levizjen tende.e hapin tend….

  DRITA KLUNA..

 • NJE GRUA E VJETER….

  NJe grua e vjeter
  ne gjamin e ngrire.SHejin e
  buzes atje len.SHikimi nemes
  fjolle debore bardhe .Drejton
  netekaluaren e vete.Me flokun
  e sermit vitet vizatoje.Me doren
  e dridhur kujtimet i thrisje…

  Kujtimin e nates e shkruan
  me zemer.Me cilen hecje
  gezimit buzes lagur nga puthjet
  e ngrohta.Vallzimi i pare me tela
  gitare cila gishtat lozin me nje
  artist te shuar vallzoje me ramje
  muzgut….

  Ne varken barit te shkelqyer
  yjet thellsive detit thrisje ajo
  me ngrohci te ujit trupin e freskoje
  me zemer e mur dahun e kripes
  me veti.E shkrujti tefundit kapitullin
  e ditarit.cili ishte shtrire ne vitrinen
  e pluhosur .I bartI vitet e kujtimeve.

  Ajo tash me gjdo fjal shihje
  perjet ate e palosi ne muzeun
  boshllekut mate dashur nga jeta
  e shkuar……

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 24 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · 15 orë më parë
  Ti, Riza Ademi, Gezim Uruci, Endem Ne Endrra LIber dhe 5 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha PO UN JAM SPANDORA MIKU IM MA I DASHUR URUQI A SPO DINI KET
  11 orë më parë · E pëlqej · 1

  Riza Ademi Pershendetje Yll fotoja dhe Yll Poezija mike e nderuar
  3 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im i dashur ademi
  2 sekonda më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli dhe Afrim Gashi tani janë shokë.

  Ylli Berisha
  NDOSHTA… NDOSHTA…

  NDOSHTA..
  Kur dote zgjohem un nga
  kjo ender e piklluar.Ndoshta
  dote jan ditet matebukura
  Rezja e dijellit dota ngroh
  shpirtin tim aq te vuajtur…

  NDOSHTA..
  Kur zgjohem un.Ndoshta
  rezja me dashuri dote
  kishte arome.Ndoshta
  kjo eresire e bardhe ne dite
  dote shenderohej.E pikllimi
  kur me nuk dote egzistoje……

  NDOSHTA..
  Por vetem ndoshta, dashurija
  dote fitoje.DHe gjith ket dhimbje
  te mallkuar per jet nga un dote
  largoje……

  DRITA KLUNA…
  …. — me Adem Gashi Dk dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 17 orë më parë
  Riza Ademi, Luiza Zanaj, Edmond Levanaj dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Bukur
  15 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha FLM MIKU IM I DASHUR ADEMI
  14 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  PIKTORI I PANJOHUR,,,,DHE POETI JUAJ…

  Me ferq piktori jon i pa
  njohur perjetsisht ne paftin
  e bardh .Pikuturoje nje pjes
  shpirtit te vet.Poeti ne vargje
  skroji per dashuri te vertete
  Neper rijedha te endrave
  E per to jetoj deri ne qastin
  e fundit te jetes e vet..

  GJitha dashurit te verteta ata
  mujten ti tejkalonin.Netet e
  piklluara.Mallin e nostallgjise
  Dashurit ti mbriejin yjet nga
  qijelli.e ne perjetsi i dergojin
  gjitha rigat e shijut.Ne stin
  pranvere.DAshurit e verteta
  njiher lindin.Kur stuhija e fatit
  te ti e barti….

  DRITA KLUNA…. — me Adem Gashi Dk dhe 24 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 17 orë më parë
  Riza Ademi, Luiza Zanaj, Edmond Levanaj dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha EH MIKU IM I VJETER ZOTERI SHTIJEFAN MUKA PRISH MESINGJERI I PAR DHE SMUJ TE JU SHIKOJ JVEDHE SHOQEN POR GJITHSESI JUKAM GJITHNJE AFER DHE TE FALA NGA DRITA E JUAJ
  17 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi PLOT YJE…Pershendetje
  3 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha perqafime nga ks ademi
  rreth një minutë më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli ka postuar një foto në Murin e Albert Mati.
  KU JE MORE QUNHUMBE KREJT në fotografinë e Libri Donkishoti.
  D në fotografinë e Dori Dorina.
  Ylli ndryshoi fotografinë e profilit.

  Ylli Berisha
  DORA JOTE E FTOFT….

  Mos e palos doren e ftofte
  ne anen zemres se thyer
  Mos.mos kerko faLje nga un
  ne nje mbremje eresire..
  Ne fundin e pralles per ne
  te dy.GJitha shejat i morem
  ne syt tona .ti.ti.vetem ti
  shpirtin tend shejtanit ija
  shite.E un me shpirtin tim
  ne mallkimin melankolik
  e perjashtuar….

  DRITA KLUNA.. — me Adem Gashi Dk dhe 28 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · 18 orë më parë
  Ti, Riza Ademi, Luiza Zanaj, Edmond Levanaj dhe 4 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Riza Ademi Bukur Yll Pershendetje
  3 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im ademi
  para 2 minutash · E pëlqej

  Ylli Berisha
  STINA E DIMERITE…PEJE…

  Me stinen e dimerit mbriten
  dhe ngricat agimeve te hershum
  Kur edhe dahu ngrihej.Duke
  paralajmeruar edhe nje dimer …

  Prisja ne peronin e trenit. ne
  qytetin e bukur PEJE.Mbuluar me
  bryme deri sa trenat barteshin
  fatin shum larg nga kosova nene
  I bera me dor nje qunit te bukur
  duke mosditur kush ishte e ku
  ndisej….

  Bryma dridhej ne deg te drurit
  SHum njerz e shum flisnin.NJe
  mengjez dimerit. ketu ne peronin
  e qytetit peje.As sod nuk dija
  perse un e prisja ate tren.Prisja
  trenin pa pasagjer te njohur
  Ndoshta vetem doja jeten tA shihja
  me sy nje kalimtari….

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 22 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · 18 orë më parë
  Ti, Riza Ademi, Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj dhe 3 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Riza Ademi Bukur
  3 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  RUGA MENDIMIT…

  E lodhur heci ruges mendimit
  cila me hapa mateimte ndaloje
  hecjen time.Qetson dridhjen
  e shpirtit me takimin dijamantit
  te perpunuar…

  Me lotin e mjegulluar ne syrin
  tim.Pikave shikimit drejtuar luginave
  te lulzuara .I hapja duart ledhatimit
  ne ndijes dashurije cila lindi ne shpirte…

  Frymmarjen e bjeshkeve shkelqimit
  te mahagonit nga vitet te shtadedhijeta
  gishterinjve tuaja.prekjes se ftyres e
  nje quni kur shetitnim dor per dore
  mbaruar kurore nga lule dremiqare….

  Balada e dashurise barte vallzimin
  Ne keshtijella asaj kohe.Me nota
  muzikore tecilat me ndijes shkelnin
  hapsiren.GJitha lule thera te shkepura
  para kembeve.dhe flaka e ndijshme
  e zemres cila ndizej por si prushi
  Kjo qe ishte dashurija.tecilen askush
  nuk mundi te roberoje sundimi ishte
  i saj dashuris zemrave tona…

  DRITA .KLUNA.. — me Adem Gashi Dk dhe 22 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · 18 orë më parë
  Ti, Alfred Molloholli, Xhevahir Gjonaj, Riza Ademi dhe 2 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha MATI IM JUKAM GJAN VERTET ME GEZONI KUR SHKRUANI
  17 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi Shume bukur Mike Pershendetje te vecanta
  3 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  RIGAT E SHIJUT….

  SHiju reshqet neper
  permjetin e qijellit
  Stuhija shkateruese
  ija prishte rijedhen
  e dikund nga drejtimi
  i qijellit.Rufeja pregaditej
  kercimin e vet te ujit…..

  SHiju shushullitje ne
  valet e meduzes.Uji
  derdhur nga strehimi
  i zogjve I mbuluan shejat
  loteve te mi.Cilat u
  shikoshin nga ftyra ime
  perfundimisht lindi dita
  e re.Lindi nje dijell i ri…

  SHum leht gjukohej
  aji uje cili e humbi ndonje
  pike ne aratisje.Duke ikur
  nga flaka cila e leshoje
  avullin pa nda.Ajo kryhej
  shum shpejt ne nje thatesi
  te re.Por ti ruaju manefund
  ngjyrat bashkohen…

  Edhe ajo pika e fundit gjen
  vendin e vet ne ate thatsi
  Dy duar te verteta bashkohen
  dhe dy shpirta vazhdojin
  sebashku te egzistojin
  Por ditet ende po i frigojin
  Nganjiher edhe shejtani
  fatin ta pren.nese dashurin
  e pijne nga e njeta gote….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 24 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 20 orë më parë
  Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj, Anastas Nika dhe 8 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Flakim Tuna SHUME BUKUR MIKU IM SUKSESE
  20 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im tuna moti nuk u ndegjuam flm per komentin e juaj cili shum me mungoje kohen e fundit
  19 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha O TUNA JU PERSHENDES DRITA LEJDI DRENA
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  MENGJEZET E. GJAKOVES TIME…

  Mengjezet e lodhura ne ket dimer
  sapotendisur.Me kujtonin gjithnje
  ne emrin tend.Dashurija ime ah
  dashurija ime e vetmuar.Lagjet
  e ftofta te braktisura qytetit tim
  te gjakoves ah qyteti im i vuajtur
  nga refimet e piklluara dashurive
  te shekujve..

  AH po sikur me pyesnin e ku je
  tash ti..Buza e shtangur kerset
  nga gjaku duke rijedh cepave
  buzes se thare.Deri ne dhimbje
  buza kavshohej.Ah jan uritur
  per puthjen tende dashurija
  ime.E un e ti kur nuk u takuam jo…

  Nga dashurija e madhe gjitha
  deshirat ne i fshehem.Per ket
  edhe e lash te jet e fundit.Me
  lotet te ftofta ket leter te shkruar
  per ty. per ty.per ty.per ty.
  dardani im..nga qyteti im gjakova…

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 21 orë më parë
  Riza Ademi, Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj dhe 7 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Syle Dobroshi Eh gjakova e bukur dhe krenare ishte dhe shpresoj te mbetet.
  21 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha ashtu esht miku im gjakova ka qen dhe do mbetej krenare gjakova rinis time lul e parajses per mua dhe ju miku im syla
  21 orë më parë · E pëlqej · 1

  Ylli Berisha
  DEBORE E PARE…..

  Ti me thoje.E dua deboren
  e pare,un ather ndiej gjakun
  tim duke vluar .Dashurija e
  pasijoni ather te troshit ty.

  Ti me thoje..E dashur me
  esht stina e dimrit.Ne ate
  bardhesi kishte knaqesi
  Ndijen gezim te madhe
  dashuri per gjith njerzimin…

  Ti me thoje..Me duhesh ather
  se ne ty ende egzistoje shpresa
  me mua te shetisish rugave
  qytetit tim te dashur.GJAKOVEN..

  Diqka te ndiejsh.Te cilen kur
  nuk e ndijeve.Deri sa fjolla
  e pare mbi faqe tuaja bijen…

  DRITA KLUNA.. — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 22 orë më parë
  Edmond Levanaj, Riza Ademi, Anastas Nika dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Anastas Nika Ju faleminderit per poezite! Urime dhe suksese ne krijimtarine tuaj artistike.
  15 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi Bukur Pershendetje
  15 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha sps miku imn nika
  para 7 minutash · E pëlqej
  Ylli Berisha ershendetje dhe mir mengjezi miku im ademi
  para 6 minutash · E pëlqej

  Ylli Berisha
  STINET E DIMRIT…..

  Sa shum stinet e dimrit
  kan kaluar.E shum shum
  debore bardhe binin me
  fjlolla fjolla.Stuhit e ftofta
  e te repta fryejshin.Endrat
  neper jeten time si fryma
  kaluan….

  GJitha keto nder mend
  i kam un.Sa te jam gjall
  dote kujtohem.Jeten time
  nepermjet vargjeve te mija
  do iju fali do iju dhuroja
  E vetem per ty dota ndali
  ate fjalen mateshkurte
  te dua .te dua.o jeta ime..

  Dy fjal qe kishte me pes
  germa te qmuara sikur
  jeta ime..Ecila nganjiher
  ishte ma e rend se plumbi
  Por ty dota thoja me shpirt
  eshum lumturi.Askush nuk
  mund te ta mar ate.. ate fjale
  TE DUA…..

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 22 orë më parë
  Riza Ademi, Edmond Levanaj, Anastas Nika dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha AHAHAHHA MATI IM NGA GJITHA NGAPAK DHE BEHEJ BOSHLLEK I QMUAR
  17 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi E bukur Kjo bora por sivjet e teproj pak
  3 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha ahahah po valla zoteri ademi
  para 10 minutash · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli dhe Shqiptar Dhe Shqiptare tani janë shokë.
  D në fotografinë e Dori Dorina.

  Ylli Berisha
  JETA IME…..

  Jeta ime oh jeta ime
  Te lutem.lutem mos
  ri larg meje as nje dit
  asnje qast.Se nuk di
  si te thoja.Dita esht
  e gjateQasti esht nje
  sekond.Un dote pres…

  Po.Po.Po.dote pres
  ne ndonje stacijon
  te braktisur.Kur dikund
  large .SHum large
  valet e detit gjumosen
  Dote pres oh jeta ime
  jeta ime e shtrejt…

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · Dje në orën 12:13.PD
  Bekim Shabani, Riza Ademi, Edmond Levanaj dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha e dashura ime bukuroshe luize flm komentin ekeni te bukur siq jeni edhe vet
  23 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi Pershendetje mike
  3 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  TI .TI.VETEM TI…

  Ti.ti.ti.vetem ti
  GJithnje me ike
  per nje te djeshme

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 29 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · Dje në orën 12:00.PD
  Edmond Levanaj, Albert Mati, Luiza Zanaj dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Shume e bukur, e veçante, filozofike…
  18 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha FLM SIKUR MIKU IM I DASHUR MATI
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  MOS.MOS. I DASHUR….

  Mos.mos.ti i dashur
  mos lejo liber te behesh
  Mos lejo te behesh perplot

  Shiko më shumë
  — me Faton Haxhiavdyli dhe 25 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 11:51.MD
  Edmond Levanaj, Anastas Nika, Albert Mati dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Filozofike…dhe, natyrisht,…artistike…
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha PA QEN FILOZOF AS ARTI NUK BEHEJ MIKU IM MATI
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha është etikatuar në foton e Dori Dorina.

  Poet, ku e humbe frymëzimin, a mos vjeshta zemërake ta ka zënë, A mos vallë dikush ta vodhi mendimin, dhe në kurthin tim paska rënë?! Po pse nuk flet, por vetem sheh qerpikëzat duke përplasur përmbi sy? Unë, jam muza jote, nuk më njeh, jetë nga duart e tua, më fale ti! Frymë më dhe nga kraharori e shpirtin tënd me mua ndave, Por portreti im kaq shumë të lodhi, qe rri duke menduar e në halle?! Po merre penicën nëpër duar, dhe shkruaj me frymën e dashurisë. Nëpër shkronja do të më gjesh dhe mua, si shpirt i madh i poezisë…!
  Nuk e pëlqej · · E dielë ora 7:20.MD
  Ti, Albert Mati, Hasije Selishta Kryeziu, Dega E Blerte dhe 118 të tjerë e pëlqeni këtë.
  1 shpërndarje

  Veprimtaritë e Fundit
  nje pershendetje engroht nga… në lidhjen e Fjalaelire Lire
  flm dora ime sado von un nuk… në fotografinë e Dori Dorina.
  Ylli u bë shok me Flakim Tuna dhe Guxim Kosova.

  Ylli Berisha nëpërmjet Ciljeta Xhilaga

  Papa A.P. – Oh La La
  http://www.youtube.com
  NEW HIT SINGLE BGM PRODUCTIONS
  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 6:44.MD

  Open Heart
  Welcome!
  Let`s predict our future by creating it.

  Co Creator
  Out beyond the ideas of right-doing or wrong-doing there is a field- I’ll meet you there. -Jelaluddin Rumi
  Faqe: 738 e pëlqejnë këtë.
  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · Shiko shoqërinë · E dielë ora 5:43.MD ·
  Ti e pëlqen këtë.

  Ylli Berisha
  TAVOLINA E KALUARES….

  Te shikoj deri sa rin i ulur
  ndaj tavolines se kaluares
  Me kujtime dhuron shpresat

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 20 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 4:15.MD
  Albert Mati, Arjan Korkaj, Riza Ademi dhe 4 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Dashuri dhe realizem… Shpirt njerezor…
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha DASHURIJA I PERKET GJITHA KRIJESAVE NE KET BOTE POR VETEM NE DIJMI TE SHIJOJM SI DUHEJ
  17 orë më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli ka postuar një foto në Murin e Ciljeta Xhilaga.
  “miku im ju jeni arti i dizajnuar…” në gjendjen e Xhemajl Rudi.
  Ylli u bë shok me Open Heart dhe Ciljeta Xhilaga.
  Ylli pëlqen Oslikana poezija. · Gjeni më shumë faqe
  PO VETEM ME KETO GJERA KOSOVA KA… në fotografinë e Kosovarja.

  Ylli Berisha
  DASHURIJA IME…..

  Ah.ah. ti dashurija ime.Me thuaj
  ah me thuaj ti .Ne cilin shekull
  ti kerkoj e ti gjeja ato copeza

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 28 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 1:30.MD
  Ti, Dega E Blerte, Xhemajl Rudi, Albert Mati dhe 7 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha D
  16 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha AHAAH FLM MIKU IM BLERTI
  16 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  AH MENGJEZI KUR NUK DOTE AGOJE…

  AH me dukej mengjezi
  kur nuk dote agoje nese
  nuk zgjohem e lar ne

  Shiko më shumë
  — me Xhemajl Rudi dhe 20 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 1:07.MD
  Albert Mati, Anastas Nika, Syle Dobroshi dhe 3 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha AHAHAHHA KJO ME KNAQ MUA MATI IM WOWOW
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha KUR BENI E DI SE ARITA TE BEJ N JE VARG TE MIRE
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  TE LUTEM TI NDALIM RUGTIMET…

  Te lutem ti ndalim rugtimet
  e lumejve kujtimeve tona
  Tecilat rijedhin vendeve

  Shiko më shumë
  — me Besir Arifi dhe 22 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 12:36.MD
  Ti, Anastas Nika, Riza Ademi, Bujar Mucaj dhe 2 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha D
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha AHAHAH MATI IM KY ESHT SHARMI I NDIJESES DHE TEMPERAMENT I FLAKUR
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  SYT E TUAJA…..

  Syt e tuaja me nimij liqej flasin
  Un e kuptoj gjdo njeri.Vetem syte
  e tuaja dinin netenjejtin qast ne gjuhen

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 22 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 12:13.MD
  Anastas Nika, Dori Dorina, Edmond Levanaj dhe 3 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Pershendetje mike e nderuar dhe e respektuat . Te falnderoj per poezit qe na dergon ashte pak , Por ju jeni tue ba mrekullina , jeni tue derdhe talentin tuaj qe mos u shofte kurre. Keni privatizue dy emerat ma te bukur te botes Yll dhe Drite, Drite e gezim ju kalofte jeta mike e mire
  E dielë ora 12:21.MD · E pëlqej · 1
  Ylli Berisha gezimi drita ndriqimi jeni ju miq te mi miku im ademi knaqesija ime inspirimi im miq te mi jan
  E dielë ora 1:13.MD · E pëlqej · 1

  Edmond Levanaj Jeni talente qe me poezite Taja na largoni tere streset.Jeni te dy te mbrekullueshem.Bekim per juve tere jeten.
  13 orë më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  i nderuari zoteri korkaj jam impresijonuar separi nga aji ze melodik qe ndijeva e dyta knaqesi kam te ju bej mik te vertet besoj se do kemi qaste te mira komentimi ju deshiroj pun te mbar nje dit te bukur ju pershendes në kohështrirje e Arjan Korkaj. · Shiko shoqërinë
  Ylli u bë shok me Nertil Tili Toska dhe Arjan Korkaj.
  “zer shyn love emotion” on LOVE EMOT?ON & L?FE’s album.
  6 ngjarje të tjera të ngjashme
  Ylli pëlqen Ewa Wi?niewska. · Gjeni më shumë faqe
  Ndrysho rregullat
  Shkrime më të vjetra

 • NDOSHTA… NDOSHTA…

  NDOSHTA..
  Kur dote zgjohem un nga
  kjo ender e piklluar.Ndoshta
  dote jan ditet matebukura
  Rezja e dijellit dota ngroh
  shpirtin tim aq te vuajtur…

  NDOSHTA..
  Kur zgjohem un.Ndoshta
  rezja me dashuri dote
  kishte arome.Ndoshta
  kjo eresire e bardhe ne dite
  dote shenderohej.E pikllimi
  kur me nuk dote egzistoje……

  NDOSHTA..
  Por vetem ndoshta, dashurija
  dote fitoje.DHe gjith ket dhimbje
  te mallkuar per jet nga un dote
  largoje……

  DRITA KLUNA…
  …. — me Adem Gashi Dk dhe 26 të tjerë.

 • PIKTORI I PANJOHUR,,,,DHE POETI JUAJ…

  Me ferq piktori jon i pa
  njohur perjetsisht ne paftin
  e bardh .Pikuturoje nje pjes
  shpirtit te vet.Poeti ne vargje
  skroji per dashuri te vertete
  Neper rijedha te endrave
  E per to jetoj deri ne qastin
  e fundit te jetes e vet..

  GJitha dashurit te verteta ata
  mujten ti tejkalonin.Netet e
  piklluara.Mallin e nostallgjise
  Dashurit ti mbriejin yjet nga
  qijelli.e ne perjetsi i dergojin
  gjitha rigat e shijut.Ne stin
  pranvere.DAshurit e verteta
  njiher lindin.Kur stuhija e fatit
  te ti e barti….

  DRITA KLUNA…. — me Adem Gashi Dk dhe 24 të tjerë.

 • DORA JOTE E FTOFT….

  Mos e palos doren e ftofte
  ne anen zemres se thyer
  Mos.mos kerko faLje nga un
  ne nje mbremje eresire..
  Ne fundin e pralles per ne
  te dy.GJitha shejat i morem
  ne syt tona .ti.ti.vetem ti
  shpirtin tend shejtanit ija
  shite.E un me shpirtin tim
  ne mallkimin melankolik
  e perjashtuar….

  DRITA KLUNA.. — me Adem Gashi Dk dhe 28 të tjerë.

 • STINA E DIMERITE…PEJE…

  Me stinen e dimerit mbriten
  dhe ngricat agimeve te hershum
  Kur edhe dahu ngrihej.Duke
  paralajmeruar edhe nje dimer …

  Prisja ne peronin e trenit. ne
  qytetin e bukur PEJE.Mbuluar me
  bryme deri sa trenat barteshin
  fatin shum larg nga kosova nene
  I bera me dor nje qunit te bukur
  duke mosditur kush ishte e ku
  ndisej….

  Bryma dridhej ne deg te drurit
  SHum njerz e shum flisnin.NJe
  mengjez dimerit. ketu ne peronin
  e qytetit peje.As sod nuk dija
  perse un e prisja ate tren.Prisja
  trenin pa pasagjer te njohur
  Ndoshta vetem doja jeten tA shihja
  me sy nje kalimtari….

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 22 të tjerë.

 • RUGA MENDIMIT…

  E lodhur heci ruges mendimit
  cila me hapa mateimte ndaloje
  hecjen time.Qetson dridhjen
  e shpirtit me takimin dijamantit
  te perpunuar…

  Me lotin e mjegulluar ne syrin
  tim.Pikave shikimit drejtuar luginave
  te lulzuara .I hapja duart ledhatimit
  ne ndijes dashurije cila lindi ne shpirte…

  Frymmarjen e bjeshkeve shkelqimit
  te mahagonit nga vitet te shtadedhijeta
  gishterinjve tuaja.prekjes se ftyres e
  nje quni kur shetitnim dor per dore
  mbaruar kurore nga lule dremiqare….

  Balada e dashurise barte vallzimin
  Ne keshtijella asaj kohe.Me nota
  muzikore tecilat me ndijes shkelnin
  hapsiren.GJitha lule thera te shkepura
  para kembeve.dhe flaka e ndijshme
  e zemres cila ndizej por si prushi
  Kjo qe ishte dashurija.tecilen askush
  nuk mundi te roberoje sundimi ishte
  i saj dashuris zemrave tona…

  DRITA .KLUNA.. — me Adem Gashi Dk dhe 22 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · 18 orë më parë
  Ti, Alfred Molloholli, Xhevahir Gjonaj, Riza Ademi dhe 2 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha MATI IM JUKAM GJAN VERTET ME GEZONI KUR SHKRUANI
  17 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi Shume bukur Mike Pershendetje te vecanta
  3 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  RIGAT E SHIJUT….

  SHiju reshqet neper
  permjetin e qijellit
  Stuhija shkateruese
  ija prishte rijedhen
  e dikund nga drejtimi
  i qijellit.Rufeja pregaditej
  kercimin e vet te ujit…..

  SHiju shushullitje ne
  valet e meduzes.Uji
  derdhur nga strehimi
  i zogjve I mbuluan shejat
  loteve te mi.Cilat u
  shikoshin nga ftyra ime
  perfundimisht lindi dita
  e re.Lindi nje dijell i ri…

  SHum leht gjukohej
  aji uje cili e humbi ndonje
  pike ne aratisje.Duke ikur
  nga flaka cila e leshoje
  avullin pa nda.Ajo kryhej
  shum shpejt ne nje thatesi
  te re.Por ti ruaju manefund
  ngjyrat bashkohen…

  Edhe ajo pika e fundit gjen
  vendin e vet ne ate thatsi
  Dy duar te verteta bashkohen
  dhe dy shpirta vazhdojin
  sebashku te egzistojin
  Por ditet ende po i frigojin
  Nganjiher edhe shejtani
  fatin ta pren.nese dashurin
  e pijne nga e njeta gote….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 24 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 20 orë më parë
  Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj, Anastas Nika dhe 8 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Flakim Tuna SHUME BUKUR MIKU IM SUKSESE
  20 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha flm miku im tuna moti nuk u ndegjuam flm per komentin e juaj cili shum me mungoje kohen e fundit
  19 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha O TUNA JU PERSHENDES DRITA LEJDI DRENA
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  MENGJEZET E. GJAKOVES TIME…

  Mengjezet e lodhura ne ket dimer
  sapotendisur.Me kujtonin gjithnje
  ne emrin tend.Dashurija ime ah
  dashurija ime e vetmuar.Lagjet
  e ftofta te braktisura qytetit tim
  te gjakoves ah qyteti im i vuajtur
  nga refimet e piklluara dashurive
  te shekujve..

  AH po sikur me pyesnin e ku je
  tash ti..Buza e shtangur kerset
  nga gjaku duke rijedh cepave
  buzes se thare.Deri ne dhimbje
  buza kavshohej.Ah jan uritur
  per puthjen tende dashurija
  ime.E un e ti kur nuk u takuam jo…

  Nga dashurija e madhe gjitha
  deshirat ne i fshehem.Per ket
  edhe e lash te jet e fundit.Me
  lotet te ftofta ket leter te shkruar
  per ty. per ty.per ty.per ty.
  dardani im..nga qyteti im gjakova…

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 21 orë më parë
  Riza Ademi, Edmond Levanaj, Xhevahir Gjonaj dhe 7 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Syle Dobroshi Eh gjakova e bukur dhe krenare ishte dhe shpresoj te mbetet.
  21 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha ashtu esht miku im gjakova ka qen dhe do mbetej krenare gjakova rinis time lul e parajses per mua dhe ju miku im syla
  21 orë më parë · E pëlqej · 1

  Ylli Berisha
  DEBORE E PARE…..

  Ti me thoje.E dua deboren
  e pare,un ather ndiej gjakun
  tim duke vluar .Dashurija e
  pasijoni ather te troshit ty.

  Ti me thoje..E dashur me
  esht stina e dimrit.Ne ate
  bardhesi kishte knaqesi
  Ndijen gezim te madhe
  dashuri per gjith njerzimin…

  Ti me thoje..Me duhesh ather
  se ne ty ende egzistoje shpresa
  me mua te shetisish rugave
  qytetit tim te dashur.GJAKOVEN..

  Diqka te ndiejsh.Te cilen kur
  nuk e ndijeve.Deri sa fjolla
  e pare mbi faqe tuaja bijen…

  DRITA KLUNA.. — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 22 orë më parë
  Edmond Levanaj, Riza Ademi, Anastas Nika dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Anastas Nika Ju faleminderit per poezite! Urime dhe suksese ne krijimtarine tuaj artistike.
  15 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi Bukur Pershendetje
  15 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha sps miku imn nika
  para 2 minutash · E pëlqej
  Ylli Berisha ershendetje dhe mir mengjezi miku im ademi
  para 2 minutash · E pëlqej

  Ylli Berisha
  STINET E DIMRIT…..

  Sa shum stinet e dimrit
  kan kaluar.E shum shum
  debore bardhe binin me
  fjlolla fjolla.Stuhit e ftofta
  e te repta fryejshin.Endrat
  neper jeten time si fryma
  kaluan….

  GJitha keto nder mend
  i kam un.Sa te jam gjall
  dote kujtohem.Jeten time
  nepermjet vargjeve te mija
  do iju fali do iju dhuroja
  E vetem per ty dota ndali
  ate fjalen mateshkurte
  te dua .te dua.o jeta ime..

  Dy fjal qe kishte me pes
  germa te qmuara sikur
  jeta ime..Ecila nganjiher
  ishte ma e rend se plumbi
  Por ty dota thoja me shpirt
  eshum lumturi.Askush nuk
  mund te ta mar ate.. ate fjale
  TE DUA…..

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · 22 orë më parë
  Riza Ademi, Edmond Levanaj, Anastas Nika dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha AHAHAHHA MATI IM NGA GJITHA NGAPAK DHE BEHEJ BOSHLLEK I QMUAR
  17 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi E bukur Kjo bora por sivjet e teproj pak
  3 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha ahahah po valla zoteri ademi
  para 5 minutash · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli dhe Shqiptar Dhe Shqiptare tani janë shokë.
  D në fotografinë e Dori Dorina.

  Ylli Berisha
  JETA IME…..

  Jeta ime oh jeta ime
  Te lutem.lutem mos
  ri larg meje as nje dit
  asnje qast.Se nuk di
  si te thoja.Dita esht
  e gjateQasti esht nje
  sekond.Un dote pres…

  Po.Po.Po.dote pres
  ne ndonje stacijon
  te braktisur.Kur dikund
  large .SHum large
  valet e detit gjumosen
  Dote pres oh jeta ime
  jeta ime e shtrejt…

  DRITA KLUNA… — me Adem Gashi Dk dhe 26 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · Dje në orën 12:13.PD
  Bekim Shabani, Riza Ademi, Edmond Levanaj dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha e dashura ime bukuroshe luize flm komentin ekeni te bukur siq jeni edhe vet
  23 orë më parë · E pëlqej

  Riza Ademi Pershendetje mike
  3 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  TI .TI.VETEM TI…

  Ti.ti.ti.vetem ti
  GJithnje me ike
  per nje te djeshme

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 29 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · Dje në orën 12:00.PD
  Edmond Levanaj, Albert Mati, Luiza Zanaj dhe 6 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Shume e bukur, e veçante, filozofike…
  18 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha FLM SIKUR MIKU IM I DASHUR MATI
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  MOS.MOS. I DASHUR….

  Mos.mos.ti i dashur
  mos lejo liber te behesh
  Mos lejo te behesh perplot

  Shiko më shumë
  — me Faton Haxhiavdyli dhe 25 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 11:51.MD
  Edmond Levanaj, Anastas Nika, Albert Mati dhe 5 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Filozofike…dhe, natyrisht,…artistike…
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha PA QEN FILOZOF AS ARTI NUK BEHEJ MIKU IM MATI
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha është etikatuar në foton e Dori Dorina.

  Poet, ku e humbe frymëzimin, a mos vjeshta zemërake ta ka zënë, A mos vallë dikush ta vodhi mendimin, dhe në kurthin tim paska rënë?! Po pse nuk flet, por vetem sheh qerpikëzat duke përplasur përmbi sy? Unë, jam muza jote, nuk më njeh, jetë nga duart e tua, më fale ti! Frymë më dhe nga kraharori e shpirtin tënd me mua ndave, Por portreti im kaq shumë të lodhi, qe rri duke menduar e në halle?! Po merre penicën nëpër duar, dhe shkruaj me frymën e dashurisë. Nëpër shkronja do të më gjesh dhe mua, si shpirt i madh i poezisë…!
  Nuk e pëlqej · · E dielë ora 7:20.MD
  Ti, Albert Mati, Hasije Selishta Kryeziu, Dega E Blerte dhe 118 të tjerë e pëlqeni këtë.
  1 shpërndarje

  Veprimtaritë e Fundit
  nje pershendetje engroht nga… në lidhjen e Fjalaelire Lire
  flm dora ime sado von un nuk… në fotografinë e Dori Dorina.
  Ylli u bë shok me Flakim Tuna dhe Guxim Kosova.

  Ylli Berisha nëpërmjet Ciljeta Xhilaga

  Papa A.P. – Oh La La
  http://www.youtube.com
  NEW HIT SINGLE BGM PRODUCTIONS
  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 6:44.MD

  Open Heart
  Welcome!
  Let`s predict our future by creating it.

  Co Creator
  Out beyond the ideas of right-doing or wrong-doing there is a field- I’ll meet you there. -Jelaluddin Rumi
  Faqe: 738 e pëlqejnë këtë.
  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · Shiko shoqërinë · E dielë ora 5:43.MD ·
  Ti e pëlqen këtë.

  Ylli Berisha
  TAVOLINA E KALUARES….

  Te shikoj deri sa rin i ulur
  ndaj tavolines se kaluares
  Me kujtime dhuron shpresat

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 20 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 4:15.MD
  Albert Mati, Arjan Korkaj, Riza Ademi dhe 4 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Albert Mati Dashuri dhe realizem… Shpirt njerezor…
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha DASHURIJA I PERKET GJITHA KRIJESAVE NE KET BOTE POR VETEM NE DIJMI TE SHIJOJM SI DUHEJ
  17 orë më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  Ylli ka postuar një foto në Murin e Ciljeta Xhilaga.
  “miku im ju jeni arti i dizajnuar…” në gjendjen e Xhemajl Rudi.
  Ylli u bë shok me Open Heart dhe Ciljeta Xhilaga.
  Ylli pëlqen Oslikana poezija. · Gjeni më shumë faqe
  PO VETEM ME KETO GJERA KOSOVA KA… në fotografinë e Kosovarja.

  Ylli Berisha
  DASHURIJA IME…..

  Ah.ah. ti dashurija ime.Me thuaj
  ah me thuaj ti .Ne cilin shekull
  ti kerkoj e ti gjeja ato copeza

  Shiko më shumë
  — me Adem Gashi Dk dhe 28 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 1:30.MD
  Ti, Dega E Blerte, Xhemajl Rudi, Albert Mati dhe 7 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha D
  16 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha AHAAH FLM MIKU IM BLERTI
  16 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  AH MENGJEZI KUR NUK DOTE AGOJE…

  AH me dukej mengjezi
  kur nuk dote agoje nese
  nuk zgjohem e lar ne

  Shiko më shumë
  — me Xhemajl Rudi dhe 20 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 1:07.MD
  Albert Mati, Anastas Nika, Syle Dobroshi dhe 3 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Ylli Berisha AHAHAHHA KJO ME KNAQ MUA MATI IM WOWOW
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha KUR BENI E DI SE ARITA TE BEJ N JE VARG TE MIRE
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  TE LUTEM TI NDALIM RUGTIMET…

  Te lutem ti ndalim rugtimet
  e lumejve kujtimeve tona
  Tecilat rijedhin vendeve

  Shiko më shumë
  — me Besir Arifi dhe 22 të tjerë.

  Nuk e pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 12:36.MD
  Ti, Anastas Nika, Riza Ademi, Bujar Mucaj dhe 2 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Ylli Berisha D
  17 orë më parë · E pëlqej
  Ylli Berisha AHAHAH MATI IM KY ESHT SHARMI I NDIJESES DHE TEMPERAMENT I FLAKUR
  17 orë më parë · E pëlqej

  Ylli Berisha
  SYT E TUAJA…..

  Syt e tuaja me nimij liqej flasin
  Un e kuptoj gjdo njeri.Vetem syte
  e tuaja dinin netenjejtin qast ne gjuhen

  Shiko më shumë
  — me Luiza Zanaj dhe 22 të tjerë.

  E pëlqej · · Shpërndaje · E dielë ora 12:13.MD
  Anastas Nika, Dori Dorina, Edmond Levanaj dhe 3 të tjerë e pëlqejnë këtë.

  Riza Ademi Pershendetje mike e nderuar dhe e respektuat . Te falnderoj per poezit qe na dergon ashte pak , Por ju jeni tue ba mrekullina , jeni tue derdhe talentin tuaj qe mos u shofte kurre. Keni privatizue dy emerat ma te bukur te botes Yll dhe Drite, Drite e gezim ju kalofte jeta mike e mire
  E dielë ora 12:21.MD · E pëlqej · 1
  Ylli Berisha gezimi drita ndriqimi jeni ju miq te mi miku im ademi knaqesija ime inspirimi im miq te mi jan
  E dielë ora 1:13.MD · E pëlqej · 1

  Edmond Levanaj Jeni talente qe me poezite Taja na largoni tere streset.Jeni te dy te mbrekullueshem.Bekim per juve tere jeten.
  13 orë më parë · E pëlqej

  Veprimtaritë e Fundit
  i nderuari zoteri korkaj jam impresijonuar separi nga aji ze melodik qe ndijeva e dyta knaqesi kam te ju bej mik te vertet besoj se do kemi qaste te mira komentimi ju deshiroj pun te mbar nje dit te bukur ju pershendes në kohështrirje e Arjan Korkaj. · Shiko shoqërinë
  Ylli u bë shok me Nertil Tili Toska dhe Arjan Korkaj.
  “zer shyn love emotion” on LOVE EMOT?ON & L?FE’s album.
  6 ngjarje të tjera të ngjashme
  Ylli pëlqen Ewa Wi?niewska. · Gjeni më shumë faqe
  Ndrysho rregullat
  Shkrime më të vjetra

 • Ylli Berisha
  RIGAT E SHIJUT….

  SHiju reshqet neper
  permjetin e qijellit
  Stuhija shkateruese
  ija prishte rijedhen
  e dikund nga drejtimi
  i qijellit.Rufeja pregaditej
  kercimin e vet te ujit…..

  SHiju shushullitje ne
  valet e meduzes.Uji
  derdhur nga strehimi
  i zogjve I mbuluan shejat
  loteve te mi.Cilat u
  shikoshin nga ftyra ime
  perfundimisht lindi dita
  e re.Lindi nje dijell i ri…

  SHum leht gjukohej
  aji uje cili e humbi ndonje
  pike ne aratisje.Duke ikur
  nga flaka cila e leshoje
  avullin pa nda.Ajo kryhej
  shum shpejt ne nje thatesi
  te re.Por ti ruaju manefund
  ngjyrat bashkohen…

  Edhe ajo pika e fundit gjen
  vendin e vet ne ate thatsi
  Dy duar te verteta bashkohen
  dhe dy shpirta vazhdojin
  sebashku te egzistojin
  Por ditet ende po i frigojin
  Nganjiher edhe shejtani
  fatin ta pren.nese dashurin
  e pijne nga e njeta gote….

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 24 të tjerë.

 • MENGJEZET E. GJAKOVES TIME…

  Mengjezet e lodhura ne ket dimer
  sapotendisur.Me kujtonin gjithnje
  ne emrin tend.Dashurija ime ah
  dashurija ime e vetmuar.Lagjet
  e ftofta te braktisura qytetit tim
  te gjakoves ah qyteti im i vuajtur
  nga refimet e piklluara dashurive
  te shekujve..

  AH po sikur me pyesnin e ku je
  tash ti..Buza e shtangur kerset
  nga gjaku duke rijedh cepave
  buzes se thare.Deri ne dhimbje
  buza kavshohej.Ah jan uritur
  per puthjen tende dashurija
  ime.E un e ti kur nuk u takuam jo…

  Nga dashurija e madhe gjitha
  deshirat ne i fshehem.Per ket
  edhe e lash te jet e fundit.Me
  lotet te ftofta ket leter te shkruar
  per ty. per ty.per ty.per ty.
  dardani im..nga qyteti im gjakova…

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

 • DEBORE E PARE…..

  Ti me thoje.E dua deboren
  e pare,un ather ndiej gjakun
  tim duke vluar .Dashurija e
  pasijoni ather te troshit ty.

  Ti me thoje..E dashur me
  esht stina e dimrit.Ne ate
  bardhesi kishte knaqesi
  Ndijen gezim te madhe
  dashuri per gjith njerzimin…

  Ti me thoje..Me duhesh ather
  se ne ty ende egzistoje shpresa
  me mua te shetisish rugave
  qytetit tim te dashur.GJAKOVEN..

  Diqka te ndiejsh.Te cilen kur
  nuk e ndijeve.Deri sa fjolla
  e pare mbi faqe tuaja bijen…

  DRITA KLUNA.. — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

 • STINET E DIMRIT…..

  Sa shum stinet e dimrit
  kan kaluar.E shum shum
  debore bardhe binin me
  fjlolla fjolla.Stuhit e ftofta
  e te repta fryejshin.Endrat
  neper jeten time si fryma
  kaluan….

  GJitha keto nder mend
  i kam un.Sa te jam gjall
  dote kujtohem.Jeten time
  nepermjet vargjeve te mija
  do iju fali do iju dhuroja
  E vetem per ty dota ndali
  ate fjalen mateshkurte
  te dua .te dua.o jeta ime..

  Dy fjal qe kishte me pes
  germa te qmuara sikur
  jeta ime..Ecila nganjiher
  ishte ma e rend se plumbi
  Por ty dota thoja me shpirt
  eshum lumturi.Askush nuk
  mund te ta mar ate.. ate fjale
  TE DUA…..

  DRITA KLUNA… — me Luiza Zanaj dhe 27 të tjerë.

 • MOS.MOS. I DASHUR….

  Mos.mos.ti i dashur
  mos lejo liber te behesh
  Mos lejo te behesh perplot
  mendime te huaja dhe vargje

  Mos .mos. ti i dashur
  as citatet nga asnje
  shpirt te frymosur.te
  lutem.Mos.mos. mosu
  kreno shum.Nester mos
  te kerkohesh neper
  burimet te shtjeruar…

  DRITA KLUNA… — me Faton Haxhiavdyli dhe 25 të tjerë.

 • TI .TI.VETEM TI…

  Ti.ti.ti.vetem ti
  GJithnje me ike
  per nje te djeshme
  Ti.ti.ti.e vetem ti…

  GJithnje je large
  per nje te nesterme
  i matur per asgje
  i matur edhe per
  gjitha….DRITA. KLUNA… — me Luiza Zanaj

 • JETA IME…..

  Jeta ime oh jeta ime
  Te lutem.lutem mos
  ri larg meje as nje dit
  asnje qast.Se nuk di
  si te thoja.Dita esht
  e gjateQasti esht nje
  sekond.Un dote pres…

  Po.Po.Po.dote pres
  ne ndonje stacijon
  te braktisur.Kur dikund
  large .SHum large
  valet e detit gjumosen
  Dote pres oh jeta ime
  jeta ime e shtrejt…

  DRITA KLUNA… — me Adem Gash

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close