Publikuar me datën: Thu, Aug 11th, 2011

Poezi për Radio Zërin e Mitrovicës

 

 

 

Radio Zëri i Mitrovicës

Nga;Lek Mrijaj

Ështe nje radio e shkelqyeshme ne diasporë
në organizimim ka shumë miq dhe bashkpuntorë
qe punojnë për një qellim dhe vizion kombëtar
thërret për nje organizim dhe ribashkim Shqiptar.

Radio zëri mitrovicës vepron ne Skandinavi-Suedi
organizon debate dhe këngë folkori për Shqipëri
te ruhet uniteti dhe pajtimi kombetar
degjoni zërin e mitrovicës o ju bashkatdhetar.

O ju mergimtar te shqipës dykrenare
ju jeni shtylla e botës Shqiptare
punoni loboni për flamurin kuq e zi
popullin Shqiptar e shpeton një Shqipni.

Zëri i mitrovicës degjohet ne boten Shqiptare
mburremi me krenari për ketë radio kombetare
kjo radio do jetë model i bashkimit te Shqipërisë
unitetit,pajtimit simboli i krenarisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close