Publikuar me datën: Mon, Aug 1st, 2011

Poezi për Bashkimin Kombetar nga;Lek Mrijaj-Klinë

BASHKIMI KOMBËTAR

Nga;Lekë Mrijaj

Moj Shqipni moj tungjatjeta
shpejt do t’vijë të them mirë se të gjeta
te festojmë dhe t’jemi krenar
rroftë Bashkimi ynë Kombëtar.

Amaneti i ynë kombëtar
është ne shpirt dhe rrugetim të mbarë
me unitet nderpartiak
do të kapercejm ketë qorrsokak.

Vjen Kosova e Qamëria
i kerkon nënë Shqipëria
Iliridën Plavë dhe Guci
qe te kemi një Shqipëri.

Moj Shqipni mai bukuri ëmër
ty te kemi shpirtë dhe zëmer
t’kemi ZOT dhe t’kemi FE
pa ty dielli nuk na nxe.

Pa ty hëna nuk ndriçon
Pa ty Shkaba s’fluturon
Pa ty kombi i perçarë
sikur nëna qe është pa djalë.

Ti je Shqipja e Arbërisë
t’kem dhanë besen e Shqiptarisë
pasha gjakun e Kastriotit
për bashkim kem dhanë besen e ZOTIT.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close