Publikuar me datën: Sun, Aug 14th, 2011

Poezi ; KORRUPSIONI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KORRUPSIONI

Nga;Lek Mrijaj

Luftë e veshtirë për jetë me plotë sfida dhe pengesa
Institucionet dhe Qeveria e jonë neve na lanë mbresa
prej çlirimit t’Kosovës dhe formimit te shtetit tonë
qdo qeveri e jona amanet na lenë me korrupsion.

Si ta luftojmë o popull ne ketë dukuri qe është ne zi
ju ka futur shtetit tonë thellë mu ne palcë dhe gji
ju ka berë sëmundje kancer dhe kerkon shërimë
shteti i ynë o njerzë veshtirë te ketë shpëtim.

Shtetin tonë te dashur t’Kosovës ne mund ta shpetojmë
t’ruajmë pasurin kombetare dhe djersen e popullit tonë
te tregojmë nje kulturë te shendoshë dhe pjekuri njerzore
t’menagjojmë mirë paranë publike ne institucionet shtetërore.

Ta ruajmë shtetin tonë t’Kosovës dhe ne te jemi polic
ti lajmërojmë keqperdorimet publike ti denocojme ne gjyq
te mjerë janë ata qe dinë dhe nuk flasin per keqmenagjim
keshtu Republika e Kosovës veshtirë se do ketë shpetim.

Oj Kosovë e dashur keshtu nuk te kemi ëndërruar
njerzit me te dashur per ty i kemi flijuar
të punojmë me faqe t’bardhë bujari dhe plotë nderë
ta shpetojmë vetveten dhe shtetin qe bie n’humnerë.

T’mos harrojnë njerzit ne institucione qe punojnë
se keqperdorimi i parasë publike shkonë ne dëmin tonë
paraja fitohet vetem me djersë punë dhe nderë
asesi me hajni vjedhje dhe me punë të mjerë.

Ta jetësojmë kulturen e t’parëve o ju Shqiptarë të vertetë
te jemi model dhe të tregojmë se mund të mbajmë ne shtet
paraja publike e Kosovës është e juaja dhe e jona
ta ndertojmë Kosovën shtet s’bashku me trojet tona.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close