Publikuar me datën: Tue, May 11th, 2010

Philip Gordon viziton Kosovën dhe rajonin

Washington, 11 maj – Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Philip Gordon, do të vizitojë këtë javë Serbinë, Kosovën dhe Maqedoninë, për t’u takuar me zyrtarë të lartë qeveritare, udhëheqës vendorë dhe përfaqësues të organizatave joqeveritare. Lajmin e ka bërë të ditur Philip Crowley, zëdhënës i Departamentit Amerikan të Shtetit.

“Në Serbi, në do t’i bëjmë thirrje Serbisë për të kërkuar fusha të një bashkëpunimi praktik me Kosovën”.

“Në Kosovë, zoti Gordon do të takohet me udhëheqjen e vendit për ta trimëruar atë të vazhdojë forcimin e institucioneve të Kosovës”, raporton REL.

“Dhe në Maqedoni, ai do të diskutojë marrëdhëniet tona dypalëshe dhe çështjet e tjera rajonale”, ka thënë zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close