Publikuar me datën: Mon, Aug 9th, 2010

Për çdo natë iftar falas për 500 veta

Mitrovicë, 9 gusht – Kryetari i komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati uron të gjithë besimtarët myslimanë dhe qytetarët mitrovicas për muajin e madhërishëm të Ramazanit, duke u lutur për shëndetin dhe mirëqenien e tyre. Njëkohësisht, ai shpreh besimin se ky muaj i madhërishëm do të shtojë qetësinë në zemra dhe do të rrisë solidaritetin e tolerancën mes njerëzve. Kryetari Kastrati shfrytëzon këtë rast që t’i njoftojë dhe t’i ftojë qytetarët për iftar që do të shtrohet për çdo natë të Ramazanit në tendën e vendosur pranë Xhamisë së Zallit. Ai falënderon kryetarin e komunës së Inegolit të Turqisë, Alinur Aktash, i cili ka mundësuar realizimin e këtij projekti për qytetarët e Mitrovicës. Kastrati gjithashtu falënderon edhe komunitetin shqiptar që jeton në Inegol, komunë kjo me të cilën Mitrovica është e binjakëzuar, për kontributin e tyre në thellimin e bashkëpunimit ndërkomunal.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close