Publikuar me datën: Thu, Sep 22nd, 2011

Për barrikadat po presim Brukselin

Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi, ka raportuar sot në Kuvendin e Kosovës në detaje për situatën në veri, pas nisjes së operacionit me 16 shtator, dhe bllokimit të rrugëve nga ana e serbëve lokal.

Rexhepi vazhdon të insistoj se barrikadat janë të jashtëligjshme, ndërsa për momentin po presintrysnin e Brukselit drejtuar Beogradit, por në rast të kundërt nëse as kjo nuk kryen punë atëherë ai tha se janë të detyruar të heqin barrikadat.

“Dhe nëse nuk bëjnë punë trysnit e Brukselit ndaj Beogradit, sepse edhe Beogradi qëndron prapa këtyre barrikadave atëherë ne duhet të koordinohemi me KFOR-in e EULEX-in dhe të mundësojmë lëvizjen e lirë dhe qarkullimin e njerëzve në këto pjesë duke i hequr barrikadat”, ka thënë Rexhepi.

Rexhepi ka porositur edhe banorët e fshatrave të veriut që të mos frikësohen dhe të jenë të qetë pas sipas tij Policia e ka gjendjen nën kontroll të plot dhe nuk ka vend për panik

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close