Publikuar me datën: Sat, Jun 25th, 2011

Partia e Drejtësisë fajëson Policinë e Kosovës

Prishtinë, 25 qershor – Në konferencën e mbajtur për media të Partisë së Drejtësisë theksoi sërish se mbështet kërkesën e besimtarëve myslimanë për ndërtimin e Qendrës Kulturore Islame dhe Xhamisë së madhe në Prishtinë dhe mbështet po ashtu shprehjen e pakënaqësisë së besimtarëve myslimanë përreth xhamive kryesore në kryeqytet.

Partia e Drejtësisë, përmes kumtesës dërguar medieve thotë se Policia e Kosovës në rastin e protestës së djeshme, të 24 qershorit, ka tejkaluar kompetencat dhe i ka keqpërdorur ato, siç thotë kumtesa, duke penguar në mënyrë të vrazhdë besimtarët myslimanë që të shprehin në mënyrë paqësore dhe demokratike vullnetin e tyre të lirë qytetar dhe atë në momentet më të ndjeshme të kryerjes së lutjes së tyre kryesore. PD këtë ndërhyrje të policisë e quan papërgjegjësi institucionale dhe mungesë të skajshme të ndjeshmërisë elementare për ndjenjat fetare të qytetarëve.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close