Publikuar me datën: Sat, Feb 26th, 2011

Pacolli në Mitrovicë: Ndarja veri-jug është vetëm term gjeografik

Prishtinë, 26 shkurt – Presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shëtitur këmbë në veri të Mitrovicës, natyrisht i siguruar nga forca të mëdha të Policisë së EULEX-it.
Pacolli fillimisht është ndalur në jug, për të kaluar pastaj këmbë në pjesën veriore, ku ka qëndruar në shtëpinë e ministrit të Punëve të Brendshme Bajram Rexhepit, në Suhadoll.
Pacolli ka thënë se Mitrovica është një dhe se ndarja veri-jug është vetëm term gjeografik, e jo edhe politik. Ai ka premtuar se do të punojë në të mirë të qytetarëve të Mitrovicës pa dallim etnie, raporton KTV.
Sa u përket bisedimeve me Serbinë, kreu i vendit ka thënës se tashmë grupi për bisedime është në formim e sipër dhe ai ka agjendën e vet. Kjo agjendë është e mbështetur nga miqtë ndërkombëtarë dhe qeveria, natyrisht edhe nga Presidenca, ka thënë Pacolli. Më pas, presidenti ka shtuar se ai do të jetë pjesë e halleve të qytetarëve  dhe se mitrovicasit, qoftë në veri apo jug, do të ndihen si qytetarë të Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close