Publikuar me datën: Sun, Nov 14th, 2010

Në Shkup sot protesta kundër ligjit për regjistrimin e popullsisë

Shkup, 14 nëntor  – Në Shkup sotr do të mbahet protesta kundër Ligjit për regjistrimin e popullsisë në Maqedoni, i cili ka nxitur shqetësime nga opozita për mundësitë e manipulimit të procesit të regjistrimit të popullsisë dhe diasporës shqiptare. Protesta e organizuar nga Demokracia e Re do të mbahet në orën 14 para Parlamentit të Maqedonisë, një ditë pasi që shumica pritet të votojë ligjin e propozuar nga Qeveria e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI. Protesta deri tani është mbështetur nga disa subjekte politike, shoqata joqeveritare, personalitete politike dhe shoqërore dhe nga organizatat e ndryshme shqiptare në diasporë. Zëdhënësi i DR-së, Arianit Hoxha, apeloi që të gjithë shqiptarët pavarësisht bindjeve të tyre partiake, të dalin në mënyrë masive në protestën e nesërme. “Bëjmë thirrje publike deri te të gjithë vëllezërit dhe motrat tona shqiptare që të na bashkëngjiten që qetë, me dinjitet dhe krenari të protestojmë kundër miratimit të Ligjit për regjistrimin e popullsisë që përjashton 30-40 për qind të shqiptarëve në regjistrimin e vitit të ardhshëm”, theksoi për agjencinë e lajmeve INA, Arianit Hoxha. Protesta do të mbahet me moton “Nuk regjistrohesh, nuk ekziston”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close