Publikuar me datën: Thu, Dec 1st, 2011

NATO: Dhuna ndaj KFOR-it, e papranueshme

Bruksel, 1 dhjetor – Aleatët e NATO-s dhe partnerët e KFOR-it janë të shqetësuar thellësisht për zhvillimet e fundit në veriun e Kosovës, dhe vazhdojnë ta monitorojnë situatën me kujdes, thuhet në një deklarartë të Këshillit të Aleancës Veriatlantike.

Përdorimi i dhunës kundër KFOR-it është i papranueshëm dhe ne e dënojmë atë.

NATO dhe partnerët tanë të KFOR-it kanë mirëpritur deklaratën e presidentit Tadiq, e cila duhet të pasohet nga veprime konkrete. Ne i bëjmë thirrje të gjitha palëve të jenë të përmbajtur dhe të bashkëpunojnë plotësisht me ndërkombëtarët në terren për të siguruar lirinë e lëvizjes, thuhet në deklaratë.

NATO mbështetë plotësisht komandantin e KFOR-it, dhe KFOR-in në përgjithësi në ruajtjen e lirisë së lëvizjes dhe të një mjedisi të sigurt për të gjithë njerëzit në Kosovë, në përputhje me mandatin e Kombeve të Bashkuara. Koordinimi i NATO-s dhe KFOR-it bëhet me EULEX-in. Aleatët e NATO-s dhe partnerët e KFOR-it i bëjnë thirrje Beogradit dhe Prishtinës për të vazhduar pjesëmarrjen e tyre konstruktive për të dialoguar nën ndërmjetësimin e BE-së.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close