Publikuar me datën: Wed, Jun 9th, 2010

Namik Dokle zgjedhet nënkryetar i Parlamentit të Shqipërisë

Tiranë, 9 qershor –  Deputeti socialist Namik Dokle do të jetë nënkryetari i Parlamentit. Vendimi është marrë nga deputetët e Grupit parlamentar socialist, të cilët u mblodhën sot paradite, njofton Balkanweb. Grupi Parlamentar i PS-së zgjodhi dhe emrat e deputetëve të Kryesisë së Grupit Parlamentar dhe krerëve të komisioneve parlamentare.

Përbërja e Kryesisë të Grupit Parlamentar, miratuar në mbledhjen e sotme të Grupit Socialist është: Erjon Braçe, Vasilika Hysi, Saimir Tahiri dhe Eduard Shalsi, në postin e nënkryetarit, ndërsa Taulant Balla u caktua sekretar i Grupit Parlamentar.

Janë përzgjedhur dhe emrat e deputetëve që do marrin pjesë në komisionet parlamentare. Opozita ka të drejtën e drejtimit të 3 komisioneve parlamentare.

Valentina Leskaj do të jetë kryetare e Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, Et’hem Ruka, kryetar i Komisionit për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetin, kryetare e Komisionit për Integrimin Europian është caktuar ish-ministrja, Ermelinda Meksi.
Fatmir Xhafa është përzgjedhur për të marrë postin e nënkryetarit të Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut,  Arta Dade nënkryetare e Komisionit Parlamentar të Politikës së Jashtme, Mimi Kodheli do jetë nënkryetare e Komisionit për Ekonominë dhe Financat, Ilir Gjoni në postin e nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë Kombëtare dhe  Ilir Beqaj, nënkryetar i Komisionit për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin.
Emrat do të paraqiten nesër për miratim në Kuvend.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close